Etape 3 - Resultatliste

 
D-begynder
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Eline Daland
Kristiansand OK
1:16:40
17:50
2.
+0:32
 
2.
Lisa Børsting
Herlufsholm OK
1:23:24
+6:44
17:18
1.
 
3.
Tabitha Ford
Oddersjaa SSK
1:38:43
+22:03
19:45
3.
+2:27
 
4.
Linea Daland
Kristiansand OK
1:40:02
+23:22
30:24
7.
+13:06
 
5.
Helle Ragnarsson
OK KOMPASSEN
1:44:12
+27:32
24:42
4.
+7:24
 
6.
Karin Movert
OK KOMPASSEN
1:44:17
+27:37
24:44
5.
+7:26
 
7.
Anna-Marie Kühl
OK-Syd
1:51:19
+34:39
26:13
6.
+8:55
 
D10A
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Johanne Skouboe
Horsens OK
47:04
11:23
1.
 
2.
Frida Weigelt Svendsen
OK Roskilde
57:52
+10:48
12:52
2.
+1:29
 
3.
Elsa Gustavsson
OK Tylöskog
59:31
+12:27
13:21
4.
+1:58
 
4.
Teresa Søndergaard Pohl
OK Roskilde
1:10:54
+23:50
21:51
7.
+10:28
 
5.
Sofie Flyvbjerg
Rold Skov OK
1:22:53
+35:49
16:09
5.
+4:46
 
Annika Stamer
Preetzer TSV
Fejlklip
13:13
3.
+1:50
 
Annkathrin Knoll
Bielefelder TG
Fejlklip
16:19
6.
+4:56
 
D10B
(17 / 17)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Signe Skov Dalgaard
OK Pan Århus
48:08
14:57
6.
+1:19
 
2.
Silje Mikkelsen
IK Grane Arendal Orientering
50:42
+2:34
15:50
8.
+2:12
 
3.
Astrid Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
51:44
+3:36
15:22
7.
+1:44
 
4.
Alvilde Gemmer Hanghøj
Ballerup OK
53:19
+5:11
14:44
4.
+1:06
 
5.
Karoline Nyegård Nielsen
Kolding OK
54:08
+6:00
14:32
2.
+0:54
 
6.
Signe Torp-Lupnaav
Herlufsholm OK
54:15
+6:07
14:53
5.
+1:15
 
7.
Dagmar Kopp Stannum
Tisvilde Hegn OK
56:05
+7:57
14:41
3.
+1:03
 
8.
Signe Møller Skaug
OK Pan Århus
1:00:43
+12:35
16:46
9.
+3:08
 
9.
Iris Skammelsen Gilleladen
OK Pan Århus
1:05:57
+17:49
22:01
14.
+8:23
 
10.
Eva Taagehøi Nykjær
OK Pan Århus
1:06:12
+18:04
19:00
10.
+5:22
 
11.
Lola Caspari
OL Team Lippe
1:09:06
+20:58
19:10
11.
+5:32
 
12.
Mette Jensen
OK Melfar
1:09:49
+21:41
20:12
12.
+6:34
 
13.
Laura Busch
OK Snab
1:11:23
+23:15
20:28
13.
+6:50
 
14.
Wilma Evensen
Tønsberg OL
1:21:12
+33:04
32:32
16.
+18:54
 
15.
Josefine Tenna Grue-Sørensen
OK Roskilde
1:26:24
+38:16
22:12
15.
+8:34
 
Kristine Skouboe
Horsens OK
Ej startet
Ej startet
 
Marie Veggan
Oppsal Orientering
Ej startet
13:38
1.
 
D12A
(20 / 20)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
57:52
16:24
1.
 
2.
Theresa Skouboe
Horsens OK
1:03:29
+5:37
17:35
2.
+1:11
 
3.
Mathea Gløersen
Tønsberg OL
1:04:23
+6:31
18:47
3.
+2:23
 
4.
Ida Riis Madsen
Rold Skov OK
1:09:06
+11:14
19:44
4.
+3:20
 
5.
Emma Caspari
OL Team Lippe
1:20:30
+22:38
20:47
6.
+4:23
 
6.
Gertrud Riis Madsen
Rold Skov OK
1:21:22
+23:30
19:52
5.
+3:28
 
7.
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
1:24:48
+26:56
27:21
12.
+10:57
 
8.
Silje Halberg Petersen
FIF Hillerød Orientering
1:25:40
+27:48
24:41
9.
+8:17
 
9.
Laura Bobach
Rold Skov OK
1:26:44
+28:52
21:53
7.
+5:29
 
10.
Liva Heydorn Andersen
OK Roskilde
1:28:13
+30:21
25:21
10.
+8:57
 
11.
Amanda modler Hedemann
Faaborg OK
1:35:51
+37:59
26:08
11.
+9:44
 
12.
Matilde Andersen-Otte
Rold Skov OK
1:50:35
+52:43
31:17
15.
+14:53
 
13.
Silje Husdal
Stavanger Orienteringsklubb
2:01:37
+63:45
31:24
17.
+15:00
 
14.
Camilla Flyvbjerg
Rold Skov OK
2:04:25
+66:33
29:09
14.
+12:45
 
15.
Alde Funder Skovlyst
FIF Hillerød Orientering
2:15:26
+77:34
31:23
16.
+14:59
 
Anna Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
Fejlklip
48:21
18.
+31:57
 
Ellen K. Larsen
Søllerød OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Katrine Krogh Madsen
OK Roskilde
Fejlklip
24:15
8.
+7:51
 
Regine Kaltoft
OK Pan Århus
Fejlklip
27:39
13.
+11:15
 
Mathilde Schrøder Larsen
OK H.T.F.
Ej startet
Ej startet
 
D12B
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Emilie Skov Dalgaard
OK Pan Århus
51:17
13:07
1.
 
2.
Eline Rahbek Thyssen
Horsens OK
1:00:41
+9:24
13:15
2.
+0:08
 
3.
Mathilde Frisgård Pedersen
OK H.T.F.
1:00:53
+9:36
13:44
3.
+0:37
 
4.
Amalie Camilla Grue-Sørensen
OK Roskilde
1:01:11
+9:54
15:46
6.
+2:39
 
5.
Sophia Schweizer
Lübecker Turnerschaft
1:03:17
+12:00
15:30
5.
+2:23
 
6.
Esther Thode Loft
Nordvest OK
1:22:30
+31:13
16:07
7.
+3:00
 
Katrine Veggan
Oppsal Orientering
Ej startet
14:18
4.
+1:11
 
D14A
(20 / 20)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Rebecca Loft Thyssen
Horsens OK
1:34:52
31:50
2.
+0:36
 
2.
Freya Halberg Petersen
FIF Hillerød Orientering
1:37:27
+2:35
31:14
1.
 
3.
Matilde Skousen
OK Melfar
1:49:39
+14:47
40:59
7.
+9:45
 
4.
Lina Buchberger
MTV Seesen
1:50:33
+15:41
36:00
3.
+4:46
 
5.
Sara Marlene Nystrøm Olsen
Stavanger Orienteringsklubb
1:55:00
+20:08
38:10
6.
+6:56
 
6.
Camille Marie Næstoft Juhl
Søllerød OK
1:55:09
+20:17
41:11
8.
+9:57
 
7.
Astrid Gylling Hougaard
Aarhus 1900 Orientering
2:03:43
+28:51
45:11
10.
+13:57
 
8.
Line Skousen
OK Melfar
2:04:17
+29:25
46:37
12.
+15:23
 
9.
Johanne Kaysen Thomsen
OK Snab
2:23:35
+48:43
45:28
11.
+14:14
 
10.
Anna Taagehøi Nykjær
OK Pan Århus
2:36:28
+61:36
48:02
13.
+16:48
 
11.
Cecilia Skaarup Uhlemann
Kolding OK
2:44:37
+69:45
42:10
9.
+10:56
 
12.
Maya Jensen
OK Melfar
3:00:50
+85:58
59:57
15.
+28:43
 
13.
Ine Mikkelsen
IK Grane Arendal Orientering
3:07:15
+92:23
1:04:13
16.
+32:59
 
14.
Kiana Meisel
OLV Uslar
3:22:44
+107:52
1:05:03
17.
+33:49
 
15.
Lise Mikkelsen
IK Grane Arendal Orientering
3:32:02
+117:10
1:16:39
18.
+45:25
 
Eira Hertin
Västerviks orienteringsklubb
Fejlklip
38:04
5.
+6:50
 
Eva Örnhagen Jørgensen
OK Snab
Fejlklip
37:04
4.
+5:50
 
Maria Bargmeyer
OK-Syd
Fejlklip
57:58
14.
+26:44
 
Signe Veggerby Jensen
Rold Skov OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Mathilde Poulsen
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Ej startet
 
D14B
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Laura Houkjær Rolighed
St. Binderup OK
1:17:51
19:31
2.
+1:50
 
2.
Anna Austad Sveen
Raumar orientering
1:19:26
+1:35
20:22
3.
+2:41
 
3.
Laura Dalsgaard Christensen
Rold Skov OK
1:24:11
+6:20
17:41
1.
 
4.
Elisabeth Thode Loft
Nordvest OK
1:42:24
+24:33
22:10
4.
+4:29
 
5.
Signe Hansen
OK Sorø
2:26:21
+68:30
38:16
5.
+20:35
 
Aylin Mevius
Lübecker Turnerschaft
Fejlklip
Fejlklip
 
D16A
(19 / 19)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Alberte Kaae-Nielsen
Søllerød OK
1:54:11
38:44
1.
 
2.
Alberte Loft Thyssen
Horsens OK
2:08:14
+14:03
41:18
2.
+2:34
 
3.
Cecilie Eeg Højholt
Kolding OK
2:16:42
+22:31
46:21
6.
+7:37
 
4.
Meike Hennseler
MTV Seesen
2:16:44
+22:33
44:31
4.
+5:47
 
5.
Sara Lykke Brinch
FIF Hillerød Orientering
2:22:31
+28:20
47:09
8.
+8:25
 
6.
Celina Bregensøe
Tisvilde Hegn OK
2:22:42
+28:31
46:23
7.
+7:39
 
7.
Christa Blach Madsen
Kolding OK
2:25:22
+31:11
44:27
3.
+5:43
 
8.
Trine Eg Staugaard
Kolding OK
2:25:24
+31:13
47:31
9.
+8:47
 
9.
Marie Louise Henning
Kolding OK
2:37:25
+43:14
47:38
10.
+8:54
 
10.
Cecilie Kreutzmann
FIF Hillerød Orientering
2:40:47
+46:36
50:47
11.
+12:03
 
11.
Rikke Rasmussen
OK Snab
2:41:54
+47:43
53:36
12.
+14:52
 
12.
Emma Bloch Frandsen
OK Sorø
2:50:36
+56:25
46:03
5.
+7:19
 
13.
Mie Filskov
Odense OK
2:57:08
+62:57
56:07
13.
+17:23
 
14.
Ida Hedver Thesbjerg
Horsens OK
3:00:24
+66:13
59:19
14.
+20:35
 
15.
Kaya Dirksen
Sauda Orienteringsklubb
3:32:14
+98:03
1:02:50
15.
+24:06
 
Solia Stamer
MTK Bad Harzburg
Fejlklip
Fejlklip
 
Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Melfar
Ej startet
Udgået
 
Josephine Lottenburger Lund
Kolding OK
Ej startet
Ej startet
 
Katrine Spanner
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
D16AK
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Anne Sofie Thyssen Harfot
Horsens OK
2:00:56
42:16
2.
+0:15
 
2.
Katinka Kilden
OK Pan Århus
2:23:00
+22:04
42:01
1.
 
3.
Elise Purup-Nielsen
Horsens OK
2:28:49
+27:53
49:12
5.
+7:11
 
4.
Mathilde Smedegaard Madsen
OK Sorø
2:32:57
+32:01
49:07
4.
+7:06
 
Emilie Sommerstad Vee
IL Tyrving
Fejlklip
43:35
3.
+1:34
 
Lea Ellegård Kokholm
Horsens OK
Ej startet
Ej startet
 
D16B
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Sofie Slot Fenger-Grøn
OK Snab
1:56:41
33:21
2.
+1:48
 
2.
Julie Liengård Caspersen
OK Snab
2:22:14
+25:33
31:33
1.
 
3.
Freja Kramers Sørensen
OK Esbjerg
2:38:17
+41:36
39:27
3.
+7:54
 
Johanne Jensen
OK Esbjerg
Fejlklip
Fejlklip
 
Kristine Rosenkjær
Faaborg OK
Fejlklip
1:00:13
4.
+28:40
 
D18A
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Ann-Charlotte Spangenberg
OLV Uslar
2:09:16
41:07
1.
 
2.
Marie Erskov Krogh
OK ØST Birkerød
2:12:00
+2:44
43:58
2.
+2:51
 
3.
Celine Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
2:29:05
+19:49
52:12
4.
+11:05
 
4.
Tine Dalgaard
Kolding OK
2:29:08
+19:52
47:05
3.
+5:58
 
5.
Amanda Isaksen
OK Snab
3:20:38
+71:22
1:03:27
6.
+22:20
 
6.
Merel Dirksen
KOVZ
3:43:57
+94:41
1:03:11
5.
+22:04
 
Charlotte Nygaard Skjørbæk
Herning Orienteringsklub
Fejlklip
1:17:00
7.
+35:53
 
D20A
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Martine Topstad
Larvik Orienteringsklubb
2:33:01
54:59
2.
+6:10
 
2.
Sarah Nissen Pedersen
Faaborg OK
2:46:20
+13:19
57:39
3.
+8:50
 
3.
Henriette Nygaard Skjørbæk
Herning Orienteringsklub
2:58:50
+25:49
58:49
4.
+10:00
 
4.
Annika Strauß
SV Hildesia Diekholzen
3:27:28
+54:27
1:13:30
5.
+24:41
 
Iben Valery
Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
48:49
1.
 
D20AK
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Tonje Pihl
OK Roskilde
2:16:14
44:13
3.
+2:30
 
2.
Maja H. Ringive
OK GORM
2:20:09
+3:55
42:52
2.
+1:09
 
3.
Mette Thiesen
Holbæk OK
3:14:12
+57:58
59:33
4.
+17:50
 
4.
Sandra Robertsen
Tønsberg OL
3:32:20
+76:06
1:07:03
5.
+25:20
 
Anna Spanner
OK Pan Århus
Fejlklip
41:43
1.
 
Kathrine Emilie Amby
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
Signe Edsen
Nordvest OK
Ej startet
Ej startet
 
D20B
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Laura Lyngby
Aalborg OK
2:07:58
38:49
1.
 
2.
Louise Bøgh
Faaborg OK
3:41:15
+93:17
1:46:13
4.
+67:24
 
Carolina Bergmann Avila
OLV Uslar
Fejlklip
Fejlklip
 
Sarah Bargmeyer
OK-Syd
Fejlklip
52:47
2.
+13:58
 
Laura Skrydstrup
Odense OK
Ej startet
Ej startet
 
Lisa Ohsolig
TSV Malente von 1900 e.V.
Ej startet
1:00:15
3.
+21:26
 
D20C
(2 / 2)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Rikke Filskov
Odense OK
1:26:45
20:07
1.
 
2.
Else Resaland Wiik
Driv IL
1:53:33
+26:48
21:44
2.
+1:37
 
D21A
(13 / 13)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Josephine Dewett Kristensen
OK Pan Århus
2:20:22
50:34
2.
+3:21
 
2.
Christine Mikkelsen
IK Grane Arendal Orientering
2:20:30
+0:08
53:31
5.
+6:18
 
3.
Inge S. Knudsen
Faaborg OK
2:22:56
+2:34
52:05
3.
+4:52
 
4.
Marthe Gløersen
Bækkelagets SK
2:25:59
+5:37
52:48
4.
+5:35
 
5.
Gøril Fristad
Halden SK
2:37:48
+17:26
57:44
7.
+10:31
 
6.
Marie H. Jensen
OK H.T.F.
3:00:53
+40:31
59:08
8.
+11:55
 
7.
Rikke Binder
OK GORM
3:07:34
+47:12
56:27
6.
+9:14
 
8.
Laura Bøgh
Faaborg OK
3:09:35
+49:13
1:02:31
9.
+15:18
 
9.
Astrid Thomsen
Holbæk OK
3:15:48
+55:26
1:13:54
11.
+26:41
 
10.
Dorthe Kühl Petersen
OK-Syd
3:27:45
+67:23
1:21:11
12.
+33:58
 
Caroline Gjøtterup
Faaborg OK
Fejlklip
47:13
1.
 
Kristine Baagø
Viborg OK
Fejlklip
1:07:04
10.
+19:51
 
Anne Ekhard Edsen
Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Ej startet
 
D21AK
(25 / 25)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Stinne Skammelsen
OK Pan Århus
1:41:45
31:46
1.
 
2.
Dorthe Skovlyst
FIF Hillerød Orientering
1:42:28
+0:43
33:49
2.
+2:03
 
3.
Helle Bobach
Aalborg OK
1:52:36
+10:51
35:57
4.
+4:11
 
4.
Helena Olsson
Brunflo IF
1:59:07
+17:22
39:13
6.
+7:27
 
5.
Maja B. Kristensen
OK H.T.F.
2:04:36
+22:51
40:42
7.
+8:56
 
6.
Nicolina Karlskov Sørensen
OK H.T.F.
2:13:07
+31:22
44:45
9.
+12:59
 
7.
Mette Byskov Ovesen
Rold Skov OK
2:14:47
+33:02
46:12
11.
+14:26
 
8.
Marie B. Bertelsen
OK H.T.F.
2:20:34
+38:49
43:19
8.
+11:33
 
9.
Silje Borge Hovi
Skien OK
2:30:03
+48:18
48:44
12.
+16:58
 
10.
Henriette Karlskov Clausen
OK H.T.F.
2:33:16
+51:31
46:10
10.
+14:24
 
11.
Lise Thode Schiøtt
Nordvest OK
2:33:50
+52:05
53:10
17.
+21:24
 
12.
Ida Elisabeth Finstad
NTNUI
2:36:01
+54:16
51:47
14.
+20:01
 
13.
Lene Margrethe Sætaberget
Lunderseter IL
2:41:15
+59:30
52:25
15.
+20:39
 
14.
Lotta Lüthje
Mariager Fjord OK
2:54:24
+72:39
52:31
16.
+20:45
 
15.
Mille Skjold
Haslev OK
3:07:20
+85:35
58:08
19.
+26:22
 
16.
Anne Riis
Rold Skov OK
3:25:09
+103:24
1:01:17
20.
+29:31
 
17.
Lene Flyvbjerg
Rold Skov OK
3:28:58
+107:13
57:51
18.
+26:05
 
18.
Vibeke Stilling Pedersen
St. Binderup OK
3:48:43
+126:58
1:12:36
21.
+40:50
 
Rikke Kornvig
OK Pan Århus
Fejlklip
38:12
5.
+6:26
 
Trine Skammelsen
OK Pan Århus
Fejlklip
Fejlklip
 
Anne Solgaard
Ribe OK
Ej startet
50:52
13.
+19:06
 
Marie Dybdal
Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Ej startet
 
Marie-Louise Møller
Aalborg OK
Ej startet
Ej startet
 
Pernille Spangsberg
Odense OK
Ej startet
34:55
3.
+3:09
 
Sofie Skammelsen
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
D21AM
(7 / 7)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Sarah Naomi Thomsen
OK Pan Århus
2:07:11
41:41
1.
 
2.
Signe Just Olsen
OK Vendelboerne
2:21:56
+14:45
46:56
2.
+5:15
 
3.
Mai Lykkegaard Schmidt
OK Pan Århus
2:58:12
+51:01
55:30
3.
+13:49
 
4.
Lise Ravnshøj Andersen
Herlufsholm OK
3:16:15
+69:04
1:05:38
4.
+23:57
 
5.
Jane Gotfredsen
Hvalsø OK
3:28:26
+81:15
1:10:04
5.
+28:23
 
Lise J. Pedersen
Silkeborg OK
Fejlklip
1:13:08
6.
+31:27
 
Cecillie Skovsø Andersen
Hvalsø OK
Ej startet
Ej startet
 
D21B
(10 / 10)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Betina Gram Johansen
Mariager Fjord OK
2:10:09
39:10
4.
+9:15
 
2.
Lene Maria Ørts Clemmensen
St. Binderup OK
2:12:23
+2:14
38:04
2.
+8:09
 
3.
Mari Coward
Orienteringsklubben Sør
2:12:35
+2:26
38:35
3.
+8:40
 
4.
Linnea Kadziola
Maribo OK
2:17:03
+6:54
29:55
1.
 
5.
Vibeke Christensen
Haslev OK
2:22:11
+12:02
45:58
6.
+16:03
 
6.
Stine Austad
Raumar orientering
2:49:27
+39:18
43:23
5.
+13:28
 
7.
Katrine Lundstrøm
OK-Syd
2:58:18
+48:09
1:02:37
8.
+32:42
 
8.
Frida Maass
TSV Nusse
3:15:22
+65:13
47:55
7.
+18:00
 
Sarah Steinbock
TSV Malente von 1900 e.V.
Fejlklip
1:27:08
9.
+57:13
 
Dorthe Hansen
Søllerød OK
Ej startet
Ej startet
 
D21C
(24 / 24)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Malene Aagaard Nielsen
Aalborg OK
1:16:42
17:17
1.
 
2.
Malene Finstad
Orienteringsklubben Moss
1:17:01
+0:19
19:54
2.
+2:37
 
3.
Kirsten Hansen
OK H.T.F.
1:17:04
+0:22
21:35
6.
+4:18
 
4.
Solveig B. Nielsen
OK H.T.F.
1:23:41
+6:59
21:01
3.
+3:44
 
5.
Jette Beyer
OK H.T.F.
1:28:02
+11:20
23:37
8.
+6:20
 
6.
Tina Sevelsted
Skive AMOK
1:32:28
+15:46
21:01
3.
+3:44
 
7.
Siri Coward
Orienteringsklubben Sør
1:44:59
+28:17
23:25
7.
+6:08
 
8.
Lene Alkjær
FIF Hillerød Orientering
1:49:14
+32:32
34:39
16.
+17:22
 
9.
Ingerlise F. Andersen
OK H.T.F.
1:56:38
+39:56
27:41
10.
+10:24
 
10.
Sonja Jørgensen
OK H.T.F.
1:56:50
+40:08
27:44
11.
+10:27
 
11.
Tülay Köycü
OK West
1:58:27
+41:45
29:12
12.
+11:55
 
12.
Lene Blien
Lunderseter IL
1:59:15
+42:33
21:09
5.
+3:52
 
13.
Mette Hvene Rasmussen
Ballerup OK
2:16:38
+59:56
29:27
13.
+12:10
 
14.
Annette Strandberg Jacobsen
Ballerup OK
2:26:02
+69:20
33:12
14.
+15:55
 
15.
Berit Dalheim
Lunderseter IL
2:55:51
+99:09
40:39
17.
+23:22
 
16.
Grete Eriksen
Silkeborg OK
2:59:15
+102:33
34:08
15.
+16:51
 
17.
Inger Munck
OK H.T.F.
3:03:59
+107:17
49:08
20.
+31:51
 
18.
Bente Honnens
OK-Syd
3:10:41
+113:59
45:24
19.
+28:07
 
Anni Christensen
Mariager Fjord OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Conny Birch
OK Djurs
Fejlklip
44:22
18.
+27:05
 
Susanne Bargmeyer
OK-Syd
Fejlklip
25:29
9.
+8:12
 
Lis Poulsen
Skive AMOK
Ej startet
Ej startet
 
Sisken Henningsen
Hvalsø OK
Ej startet
Ej startet
 
Trine Næstoft
Søllerød OK
Ej startet
Ej startet
 
D35A
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Claudia Ann Graber
MTK Bad Harzburg
2:41:01
59:48
2.
+0:55
 
2.
Katrine Olesen Hinge
OK Pan Århus
2:45:56
+4:55
58:53
1.
 
3.
Monica Berglund
Kolding OK
2:52:42
+11:41
1:01:24
3.
+2:31
 
4.
Anna Bobach
Aalborg OK
2:56:00
+14:59
1:05:21
4.
+6:28
 
5.
Mette Reiche Sørensen
OK Vendelboerne
5:35:25
+174:24
1:38:03
5.
+39:10
 
D35B
(27 / 27)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Bettina Lehrmann
OK Snab
2:02:39
37:25
4.
+3:49
 
2.
Anne Mølgaard Nielsen
Odense OK
2:02:44
+0:05
33:52
2.
+0:16
 
3.
Hanne Veggerby
Rold Skov OK
2:05:15
+2:36
33:36
1.
 
4.
Signe Hanghøj
Ballerup OK
2:12:12
+9:33
40:01
8.
+6:25
 
5.
Helga Skøt
OK H.T.F.
2:12:32
+9:53
41:56
10.
+8:20
 
6.
Sandra Blichfeld
Svendborg OK
2:22:19
+19:40
40:42
9.
+7:06
 
7.
Helle Wihan
Fyns Politis Idrætsforening
2:22:20
+19:41
37:43
6.
+4:07
 
8.
Linn Carina Daland
Kristiansand OK
2:25:45
+23:06
35:47
3.
+2:11
 
9.
Sidsel Skjold
Haslev OK
2:29:27
+26:48
40:00
7.
+6:24
 
10.
Karen Torp-Lupnaav
Herlufsholm OK
2:29:29
+26:50
43:20
11.
+9:44
 
11.
Mariann Kejser
OK Pan Århus
2:33:55
+31:16
37:27
5.
+3:51
 
12.
Anikken Dybvik
Stokke IL
2:34:46
+32:07
46:20
14.
+12:44
 
13.
Pernille Halberg Petersen
FIF Hillerød Orientering
2:34:51
+32:12
43:21
12.
+9:45
 
14.
Marie Kopp
Tisvilde Hegn OK
2:37:47
+35:08
45:02
13.
+11:26
 
15.
Bodil Grøn
OK FROS
3:00:23
+57:44
59:02
20.
+25:26
 
16.
Karen M. Hansen
OK FROS
3:06:15
+63:36
48:04
15.
+14:28
 
17.
Anne Nyeland
OK ØST Birkerød
3:06:23
+63:44
48:16
16.
+14:40
 
18.
Linnea Evensen
Tønsberg OL
3:09:02
+66:23
1:01:35
21.
+27:59
 
19.
Pia Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
3:11:12
+68:33
53:17
17.
+19:41
 
20.
Ran Rebsdorf
Mariager Fjord OK
3:14:56
+72:17
54:27
18.
+20:51
 
21.
Inge K. Kristoffersen
Ballerup OK
3:22:54
+80:15
55:49
19.
+22:13
 
22.
Dorte Friis
St. Binderup OK
3:51:25
+108:46
1:12:48
23.
+39:12
 
Ninna Dalsgaard Christensen
Rold Skov OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Ditte Busch
OK Snab
Ej startet
Ej startet
 
Heidi Bjordal
Oppsal Orientering
Ej startet
1:07:42
22.
+34:06
 
Marianne Schmidt
OK Esbjerg
Ej startet
Ej startet
 
Pia Caspari
OL Team Lippe
Ej startet
Ej startet
 
D40A
(15 / 15)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Maria M. Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
2:04:15
38:21
1.
 
2.
Kerstin Kahmann
TuS Lübbecke
2:13:13
+8:58
50:43
5.
+12:22
 
3.
Anne Møller Skaug
OK Pan Århus
2:19:08
+14:53
45:24
3.
+7:03
 
4.
Esther Stamer
MTK Bad Harzburg
2:19:15
+15:00
43:27
2.
+5:06
 
5.
Lone Fyhn Olesen
Odense OK
2:35:12
+30:57
49:06
4.
+10:45
 
6.
Caroline Knoll
Bielefelder TG
2:46:27
+42:12
54:34
6.
+16:13
 
7.
Tine Alkjær
FIF Hillerød Orientering
2:57:45
+53:30
1:06:09
11.
+27:48
 
8.
Anke Suhr
TSV Malente von 1900 e.V.
3:02:54
+58:39
1:03:34
9.
+25:13
 
9.
Anne-Mette Jansen
OK Roskilde
3:18:25
+74:10
59:42
8.
+21:21
 
10.
Hilke Andersson
TSV Malente von 1900 e.V.
3:20:17
+76:02
1:05:45
10.
+27:24
 
11.
Berit Ahlmann Hansen
OK Sorø
3:32:56
+88:41
1:13:37
13.
+35:16
 
12.
Mette Kanstrup
OK Pan Århus
3:38:56
+94:41
1:09:23
12.
+31:02
 
Anette Lindegård Christensen
Holbæk OK
Fejlklip
1:26:40
14.
+48:19
 
Beate Stamer
Preetzer TSV
Ej startet
56:57
7.
+18:36
 
Signe Faber
Silkeborg OK
Ej startet
Ej startet
 
D45A
(27 / 27)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Ulrika Örnhagen Jørgensen
OK Snab
1:54:22
41:12
3.
+1:23
 
2.
Jette Klogborg
OK H.T.F.
1:58:08
+3:46
41:50
4.
+2:01
 
3.
Helene Nissen
OK Esbjerg
2:08:05
+13:43
40:48
2.
+0:59
 
4.
Heidi Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
2:08:18
+13:56
42:30
6.
+2:41
 
5.
Elin Nørgård Kracht
PI-København
2:08:20
+13:58
39:49
1.
 
6.
Susanne Loft Thyssen
Horsens OK
2:09:10
+14:48
41:57
5.
+2:08
 
7.
Malene Løkke
Køge OK
2:14:46
+20:24
46:47
7.
+6:58
 
8.
Jeanette Finderup
OK Pan Århus
2:26:08
+31:46
48:03
9.
+8:14
 
9.
Diana Finderup Jessen
OK H.T.F.
2:27:46
+33:24
48:00
8.
+8:11
 
10.
Lone Rasmussen
OK Snab
2:44:52
+50:30
1:00:12
17.
+20:23
 
11.
Anita Lunding
Svendborg OK
2:45:55
+51:33
56:38
11.
+16:49
 
12.
Silvia Nolte
TSV Nusse
2:50:31
+56:09
57:43
14.
+17:54
 
13.
Tone Cecilie Nystrøm
Stavanger Orienteringsklubb
2:51:49
+57:27
57:19
13.
+17:30
 
14.
Gitte R. Christoffersen
Svendborg OK
2:52:21
+57:59
1:03:26
20.
+23:37
 
15.
Mette Ellegaard Kokholm
Horsens OK
2:53:15
+58:53
58:38
16.
+18:49
 
16.
Bente Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
2:57:45
+63:23
57:58
15.
+18:09
 
17.
Susanne Kristensen
Herning Orienteringsklub
3:22:00
+87:38
1:10:24
22.
+30:35
 
18.
Lykke Berg
Herlufsholm OK
3:29:45
+95:23
1:11:51
25.
+32:02
 
19.
Lenette Schunck Svendsen
Holbæk OK
3:35:55
+101:33
1:02:06
19.
+22:17
 
20.
Linda Slot Fenger-Grøn
OK Snab
3:39:41
+105:19
1:10:25
23.
+30:36
 
21.
Ann Dissing
OK Vendelboerne
3:44:44
+110:22
1:11:04
24.
+31:15
 
22.
Sanne Lund Kolenda
Holbæk OK
3:45:13
+110:51
1:07:03
21.
+27:14
 
23.
Minna Hald Andersen
Rold Skov OK
3:49:23
+115:01
1:12:01
26.
+32:12
 
24.
Helle Termansen
OK-Syd
3:52:53
+118:31
1:14:22
27.
+34:33
 
Anne Bloch Frandsen
OK Sorø
Fejlklip
1:01:48
18.
+21:59
 
Birgit Børsting
Herlufsholm OK
Fejlklip
48:03
9.
+8:14
 
Lene Nygaard
Herning Orienteringsklub
Ej startet
56:43
12.
+16:54
 
D45AK
(14 / 14)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Evi Drese
OLV Uslar
1:28:19
30:56
1.
 
2.
Lisbeth Skovbjerg
Odense OK
1:41:06
+12:47
38:21
6.
+7:25
 
3.
Anne-Grete Austad
Raumar orientering
1:55:30
+27:11
36:29
3.
+5:33
 
4.
Ingvill Sommerstad
IL Tyrving
1:57:39
+29:20
36:46
4.
+5:50
 
5.
Lisette Christiansen
Odense OK
1:58:23
+30:04
34:44
2.
+3:48
 
6.
Marianne Skjold
Haslev OK
2:05:12
+36:53
42:00
8.
+11:04
 
7.
Hanne Gylling
Aarhus 1900 Orientering
2:08:58
+40:39
39:55
7.
+8:59
 
8.
Charlotte Wilsky
Horsens OK
2:23:17
+54:58
51:30
10.
+20:34
 
9.
Anne Grethe Eriksen
OK FROS
2:32:00
+63:41
47:41
9.
+16:45
 
10.
Anne Marie Stephansen
OK Esbjerg
2:41:46
+73:27
51:51
11.
+20:55
 
11.
Maiken Andersen
Ballerup OK
2:47:58
+79:39
1:00:44
12.
+29:48
 
Anni Sørensen
OK Pan Århus
Fejlklip
38:00
5.
+7:04
 
Brit Vivian Meling
Stavanger Orienteringsklubb
Fejlklip
1:26:00
13.
+55:04
 
Cristina Kümmel
Holbæk OK
Ej startet
Ej startet
 
D45B
(27 / 27)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Barbro Falck-ytter
Gjø-Vard o-lag
2:07:32
33:24
2.
+1:38
 
2.
Malene Kaysen Thomsen
OK Snab
2:08:22
+0:50
41:25
9.
+9:39
 
3.
Maj Lisbet Rønning
FREIDIG-Norway
2:09:41
+2:09
40:17
8.
+8:31
 
4.
Jannie Nielsen
Tisvilde Hegn OK
2:13:05
+5:33
35:22
4.
+3:36
 
5.
Bjørg Furland
Sandnes IL - Rogaland
2:13:40
+6:08
31:46
1.
 
6.
Tina kyed
Viborg OK
2:25:28
+17:56
38:51
7.
+7:05
 
7.
Anna Hertin
Västerviks orienteringsklubb
2:27:21
+19:49
35:11
3.
+3:25
 
8.
Hilde Gunn Hellenes
OK Skeidi
2:31:09
+23:37
37:41
5.
+5:55
 
9.
Pia Nørhede
Hvalsø OK
2:32:08
+24:36
38:14
6.
+6:28
 
10.
Lisbeth Søgaard Jensen
Søllerød OK
2:41:50
+34:18
48:11
15.
+16:25
 
11.
Ellen Kjærgaard Brydsø
Skive AMOK
2:47:32
+40:00
52:54
17.
+21:08
 
12.
Inge løvig Pedersen
Skive AMOK
2:54:38
+47:06
48:48
16.
+17:02
 
13.
Hanne Hyldelund
OK H.T.F.
2:55:59
+48:27
59:41
20.
+27:55
 
14.
Ninette Juul Erichsen
OK Sorø
2:57:16
+49:44
44:59
13.
+13:13
 
15.
Ilsabe Børsting
Herlufsholm OK
3:03:39
+56:07
58:57
19.
+27:11
 
16.
Susanne Holst
OK-Syd
3:05:05
+57:33
44:19
12.
+12:33
 
17.
Inge Mogensen
Aalborg OK
3:08:24
+60:52
47:21
14.
+15:35
 
18.
Antje Kahl
Preetzer TSV
3:09:08
+61:36
43:45
11.
+11:59
 
19.
Birthe Nielsen
OK Roskilde
3:31:07
+83:35
1:07:49
23.
+36:03
 
20.
Tove E Juhl
OK H.T.F.
3:52:19
+104:47
1:05:45
21.
+33:59
 
21.
Helle Bach
OK Djurs
6:47:02
+279:30
2:04:48
25.
+93:02
 
Inge Degn
Skive AMOK
Fejlklip
43:08
10.
+11:22
 
Inge Lene Holm
Ballerup OK
Fejlklip
1:08:14
24.
+36:28
 
Lena Koch Gehlshøj
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
1:06:46
22.
+35:00
 
Lene Mogensen
Skagen OK og Motion
Fejlklip
Fejlklip
 
Dorrit Røpke
Farum OK
Ej startet
58:47
18.
+27:01
 
Susanne Christiansen
Farum OK
Ej startet
Ej startet
 
D50A
(39 / 39)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Anna-Birgitta Gustavsson
OK Tylöskog
1:56:37
35:55
1.
 
2.
Annette Bonde
Ballerup OK
1:56:49
+0:12
38:19
4.
+2:24
 
3.
Guri Alm
OK H.T.F.
2:01:25
+4:48
37:15
3.
+1:20
 
4.
Lucia Aagaard
Herning Orienteringsklub
2:01:35
+4:58
36:24
2.
+0:29
 
5.
Eva Smedegaard
OK Sorø
2:01:48
+5:11
38:30
5.
+2:35
 
6.
Gitte Møller
AKIF
2:09:50
+13:13
39:28
6.
+3:33
 
7.
Anne Kaae-Nielsen
Søllerød OK
2:16:11
+19:34
40:43
8.
+4:48
 
8.
Mette Edsen
Nordvest OK
2:16:25
+19:48
42:13
11.
+6:18
 
9.
Susanne Gjedsig Thomsen
Tisvilde Hegn OK
2:20:48
+24:11
42:08
10.
+6:13
 
10.
Lene Bejer Damgaard
Viborg OK
2:20:55
+24:18
40:20
7.
+4:25
 
11.
Liisa Rihko-Struckmann
Braunschweiger MTV
2:24:10
+27:33
46:40
14.
+10:45
 
12.
Ethna Cavanagh
Faaborg OK
2:30:36
+33:59
54:26
24.
+18:31
 
13.
Lene Stick Nielsen
Viborg OK
2:35:40
+39:03
51:37
20.
+15:42
 
14.
Charlotte Grauert
Ballerup OK
2:37:22
+40:45
48:00
16.
+12:05
 
15.
Rie Moos Villumsen
OK Snab
2:40:59
+44:22
47:11
15.
+11:16
 
16.
Barbara Dresel
SC Klecken
2:43:39
+47:02
52:34
22.
+16:39
 
17.
Helle Nikkel
Viborg OK
2:47:52
+51:15
50:22
18.
+14:27
 
18.
Anette Dewett
OK Snab
2:49:39
+53:02
52:13
21.
+16:18
 
19.
Bente H. Ringive
OK GORM
2:54:37
+58:00
46:27
13.
+10:32
 
20.
Annemette Sørensen
OK Pan Århus
2:54:59
+58:22
41:05
9.
+5:10
 
21.
Yolanda Dirksen
KOVZ
2:55:25
+58:48
51:09
19.
+15:14
 
22.
Gitte Fallesen
Viborg OK
2:55:34
+58:57
49:17
17.
+13:22
 
23.
Jette Karlsen
Hvalsø OK
3:05:55
+69:18
45:24
12.
+9:29
 
24.
Iris Hohberg
ASG Teutoburger Wald
3:10:02
+73:25
1:03:50
30.
+27:55
 
25.
Gitte Krogh Madsen
OK Roskilde
3:11:10
+74:33
55:15
25.
+19:20
 
26.
Jette Honoré
OK H.T.F.
3:11:27
+74:50
53:05
23.
+17:10
 
27.
Stine Taudahl Søndergaard
Herning Orienteringsklub
3:28:19
+91:42
1:04:54
32.
+28:59
 
28.
Hanne Ivarsen
OK Pan Århus
3:28:37
+92:00
1:15:39
35.
+39:44
 
29.
Anita Mogensen
Skive AMOK
3:31:05
+94:28
1:14:00
34.
+38:05
 
30.
Gitte Grauert
Ballerup OK
3:38:17
+101:40
1:04:17
31.
+28:22
 
31.
Ingelise Baden
OK H.T.F.
3:38:34
+101:57
1:01:57
28.
+26:02
 
32.
Karen Lise Bøgh
Faaborg OK
3:40:12
+103:35
58:38
27.
+22:43
 
33.
Merete Kleist
OK Sorø
3:43:15
+106:38
1:02:10
29.
+26:15
 
34.
Bente Pihl
OK Roskilde
3:48:48
+112:11
1:13:23
33.
+37:28
 
35.
Anne-Marie Jensen
OK-Syd
4:38:30
+161:53
1:21:44
36.
+45:49
 
36.
Kirsten Kock
Preetzer TSV
5:03:41
+187:04
1:32:25
37.
+56:30
 
37.
Lone Jørgensen
Herlufsholm OK
5:33:22
+216:45
1:43:18
38.
+67:23
 
Susanne Høiberg
Silkeborg OK
Fejlklip
56:30
26.
+20:35
 
Vibeke Ekhard Edsen
Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
Ej startet
 
D55A
(37 / 37)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Heidrun Finke
OLV Uslar
1:38:02
33:03
1.
 
2.
Dorthe Hansen
Silkeborg OK
1:40:26
+2:24
34:27
2.
+1:24
 
3.
Mette Filskov
OK Sorø
1:45:09
+7:07
34:27
2.
+1:24
 
4.
Grete Borge Hovi
Skien OK
1:54:31
+16:29
36:56
4.
+3:53
 
5.
Britt Hermanrud
Silkeborg OK
2:04:45
+26:43
41:39
10.
+8:36
 
6.
Birgitte Erskov Halland
OK ØST Birkerød
2:10:57
+32:55
38:48
5.
+5:45
 
7.
Tove Jakobsen
Silkeborg OK
2:11:29
+33:27
39:00
6.
+5:57
 
8.
Ingrid Ravnan
OL Toten-Troll
2:15:23
+37:21
42:48
13.
+9:45
 
9.
Ann-Vibeke Mose
Vestjysk Orienteringsklub
2:16:01
+37:59
42:13
12.
+9:10
 
10.
Hanne Ljungberg
OK-Syd
2:16:43
+38:41
41:26
8.
+8:23
 
11.
Gitte Isen
Herning Orienteringsklub
2:17:09
+39:07
41:46
11.
+8:43
 
12.
Inger Lise Simonsen
Silkeborg OK
2:17:16
+39:14
41:37
9.
+8:34
 
13.
Bodil Schulz
Herning Orienteringsklub
2:19:45
+41:43
40:46
7.
+7:43
 
14.
Frøy Grøndahl
Lillomarka o-lag
2:22:16
+44:14
45:48
14.
+12:45
 
15.
Inga Jager
Silkeborg OK
2:23:57
+45:55
51:50
19.
+18:47
 
16.
Helle Schou
OK Snab
2:29:09
+51:07
51:20
18.
+18:17
 
17.
Pia Kadziola
Maribo OK
2:30:04
+52:02
50:22
17.
+17:19
 
18.
Hanne Møller Andersen
OK Pan Århus
2:33:37
+55:35
48:33
15.
+15:30
 
19.
Gudrun Brettschneider
Kaulsdorfer OLV Berlin
2:34:43
+56:41
52:40
20.
+19:37
 
20.
Susanne Karlshøj
Nordvest OK
2:37:32
+59:30
49:22
16.
+16:19
 
21.
Kirsten Juda
OK Roskilde
2:38:22
+60:20
56:22
23.
+23:19
 
22.
Hanne Bak-Mikkelsen
OK Vendelboerne
2:40:33
+62:31
57:28
25.
+24:25
 
23.
Lone Marianne Jensen
Nordvest OK
2:49:10
+71:08
56:55
24.
+23:52
 
24.
Betty Lison
Mariager Fjord OK
2:51:23
+73:21
58:07
28.
+25:04
 
25.
Alice Brødsgaard
Ballerup OK
2:52:42
+74:40
1:07:00
34.
+33:57
 
26.
Lisa Tantholdt
OK ØST Birkerød
3:02:26
+84:24
1:04:31
33.
+31:28
 
27.
Ellis Byrgiel Sommer
OK ØST Birkerød
3:11:01
+92:59
55:56
22.
+22:53
 
28.
Claudia Leibrandt
TSV Malente von 1900 e.V.
3:12:34
+94:32
1:00:33
31.
+27:30
 
29.
Lene Kofoed Petersen
Horsens OK
3:13:56
+95:54
59:56
30.
+26:53
 
30.
Hanne Vest
Svendborg OK
3:14:24
+96:22
58:51
29.
+25:48
 
31.
Annette Færing
Svendborg OK
3:21:10
+103:08
1:03:02
32.
+29:59
 
32.
Birte Langkilde
Ballerup OK
4:18:16
+160:14
1:12:57
35.
+39:54
 
33.
Annelise Saltoft Jensen
Hvalsø OK
4:28:10
+170:08
1:15:58
36.
+42:55
 
Bente Pedersen
OK Esbjerg
Fejlklip
57:38
27.
+24:35
 
Birgitte Bach
Viborg OK
Fejlklip
57:36
26.
+24:33
 
Kirsten Nymann Petersen
OK ØST Birkerød
Fejlklip
54:30
21.
+21:27
 
Annelli Sandbæk
Silkeborg OK
Ej startet
Ej startet
 
D55AK
(21 / 21)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Søs Munch Hansen
OK Sorø
1:29:34
29:53
2.
+1:00
 
2.
Hanne Jochumsen
OK Esbjerg
1:34:32
+4:58
28:53
1.
 
3.
Maire Meriheinä
SK Uusi
1:35:45
+6:11
30:54
3.
+2:01
 
4.
Pia Hejlskov Mogensen
St. Binderup OK
1:44:55
+15:21
31:32
5.
+2:39
 
5.
Kate Nielsen
OK Snab
1:51:16
+21:42
40:45
10.
+11:52
 
6.
Birgitte Wraa
Tisvilde Hegn OK
2:02:24
+32:50
34:52
7.
+5:59
 
7.
Annette Petersen
OK Roskilde
2:03:41
+34:07
39:19
8.
+10:26
 
8.
Hanne Pedersen
OK Roskilde
2:05:59
+36:25
42:54
11.
+14:01
 
9.
Kirsten Petersen
Haslev OK
2:08:07
+38:33
40:30
9.
+11:37
 
10.
Oddbjørg Johanne Moe
Kristiansand OK
2:23:43
+54:09
43:49
12.
+14:56
 
11.
Annette Møller
Nordvest OK
2:27:55
+58:21
57:58
18.
+29:05
 
12.
Else Neergaard
OK Sorø
2:32:23
+62:49
43:58
13.
+15:05
 
13.
Marianne Dahl
OK Sorø
2:43:55
+74:21
46:36
14.
+17:43
 
14.
Leila Damkjær Pedersen
Svendborg OK
2:46:26
+76:52
55:23
17.
+26:30
 
15.
Birgit Christensen
Haslev OK
2:59:43
+90:09
49:54
16.
+21:01
 
16.
AnneLi Aabye
Ballerup OK
3:08:40
+99:06
46:44
15.
+17:51
 
Claudia Schmidt Thomsen
Horsens OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Inge Iversen
Mariager Fjord OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Lise Nielsen
OK H.T.F.
Fejlklip
31:25
4.
+2:32
 
Oddny Jørgensen
IK Grane Arendal Orientering
Fejlklip
31:40
6.
+2:47
 
Ellen Korsbæk
St. Binderup OK
Ej startet
Ej startet
 
D60A
(26 / 26)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Lone Dybdal
Aarhus 1900 Orientering
1:48:17
32:38
3.
+1:55
 
2.
Lisbeth Dahl
Helsingborg SOK
1:56:19
+8:02
35:20
5.
+4:37
 
3.
Pia Gade
Viborg OK
1:58:24
+10:07
37:13
7.
+6:30
 
4.
Karin Wæhrens
OK Vendelboerne
1:59:38
+11:21
30:43
1.
 
5.
Kirsten Elisabet Andersen
Karup OK
2:03:21
+15:04
32:19
2.
+1:36
 
6.
Kirsten Bobach
Aalborg OK
2:04:28
+16:11
39:16
8.
+8:33
 
7.
Annlou Husen
Farum OK
2:05:52
+17:35
36:07
6.
+5:24
 
8.
Tove Straarup
Horsens OK
2:07:49
+19:32
33:08
4.
+2:25
 
9.
Monica Roeling
KOVZ
2:08:06
+19:49
41:12
10.
+10:29
 
10.
Lene Hansen
Herlufsholm OK
2:14:53
+26:36
46:50
14.
+16:07
 
11.
Ingrid Müssen
SuS Vehrte
2:25:39
+37:22
43:59
12.
+13:16
 
12.
Betty Folino
FIF Hillerød Orientering
2:30:56
+42:39
52:13
16.
+21:30
 
13.
Bente Østergaard
Mariager Fjord OK
2:33:48
+45:31
55:19
18.
+24:36
 
14.
Hanne W. Svendsen
Silkeborg OK
2:35:26
+47:09
44:49
13.
+14:06
 
15.
Gerda Henriksen
Aarhus 1900 Orientering
2:36:45
+48:28
43:47
11.
+13:04
 
16.
Birthe Møller
Nordvest OK
2:37:17
+49:00
58:20
21.
+27:37
 
17.
Hanne H. Poulsen
Mariager Fjord OK
2:42:38
+54:21
48:04
15.
+17:21
 
18.
Lene Banke
Svendborg OK
2:45:20
+57:03
55:41
19.
+24:58
 
19.
Liselotte Andersen
Ballerup OK
3:03:10
+74:53
54:57
17.
+24:14
 
20.
Herdis Fyhring Sørensen
OK H.T.F.
3:22:07
+93:50
1:03:15
22.
+32:32
 
21.
Mona Rasmussen
OK H.T.F.
3:23:28
+95:11
57:15
20.
+26:32
 
Bente Jensen
OK GORM
Fejlklip
Fejlklip
 
Nelly Skammelsen
Silkeborg OK
Fejlklip
40:56
9.
+10:13
 
Siri Økstad
Oddersjaa SSK
Fejlklip
Fejlklip
 
Gitte Spangsberg
Odense OK
Ej startet
Ej startet
 
Susanne Baun
Horsens OK
Ej startet
Ej startet
 
D65A
(32 / 32)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Janet Bentzen
OK ØST Birkerød
1:41:16
33:00
2.
+1:17
 
2.
Randi Hansen
OK S.G.
1:43:54
+2:38
31:43
1.
 
3.
Elizabeth Borchorst
OK Pan Århus
1:46:05
+4:49
38:06
7.
+6:23
 
4.
Merete Ravnshøj Andersen
Herlufsholm OK
1:56:31
+15:15
35:30
3.
+3:47
 
5.
Susanne Gasbjerg
Silkeborg OK
1:56:52
+15:36
36:02
5.
+4:19
 
6.
Lis Knudsen
Faaborg OK
1:57:25
+16:09
35:44
4.
+4:01
 
7.
Lotte Hjort
Faaborg OK
1:59:33
+18:17
41:25
11.
+9:42
 
8.
Christa Zwikker
Argus
1:59:56
+18:40
38:37
8.
+6:54
 
9.
Marianne Lykking
OK73
2:05:21
+24:05
38:04
6.
+6:21
 
10.
Else Hass
OK Pan Århus
2:05:58
+24:42
39:20
9.
+7:37
 
11.
Ann Dorrit Hansen
OK Djurs
2:06:14
+24:58
42:16
14.
+10:33
 
12.
Inge Thorsen
Odense OK
2:08:11
+26:55
41:52
13.
+10:09
 
13.
Ane Veierskov
OK Roskilde
2:08:12
+26:56
44:30
16.
+12:47
 
14.
Jette Stepputat
Søllerød OK
2:09:40
+28:24
40:25
10.
+8:42
 
15.
Inger Marie Haahr
OK H.T.F.
2:09:59
+28:43
44:22
15.
+12:39
 
16.
Lieve Geens
KOVZ
2:14:15
+32:59
41:47
12.
+10:04
 
17.
Vibeke Vogelius
Silkeborg OK
2:27:32
+46:16
52:07
22.
+20:24
 
18.
Birthe Helms
Silkeborg OK
2:29:02
+47:46
51:05
20.
+19:22
 
19.
Trille Ditlevsen
Horsens OK
2:29:14
+47:58
45:27
17.
+13:44
 
20.
Asta Pedersen
OK West
2:36:26
+55:10
48:06
18.
+16:23
 
21.
Edith Sørensen
Aalborg OK
2:42:38
+61:22
49:37
19.
+17:54
 
22.
Ninna Simonsen
Ballerup OK
2:49:05
+67:49
1:04:29
30.
+32:46
 
23.
Anette Hansen
OK Esbjerg
2:56:36
+75:20
51:46
21.
+20:03
 
24.
Hanne Mortensen
Silkeborg OK
2:57:53
+76:37
59:32
25.
+27:49
 
25.
Britta Bobach
Aalborg OK
3:06:22
+85:06
54:20
24.
+22:37
 
26.
Lizzie Olesen
Vestjysk Orienteringsklub
3:11:45
+90:29
1:01:52
28.
+30:09
 
27.
Irmtraud Schröder
TSV Malente von 1900 e.V.
3:20:57
+99:41
1:07:54
31.
+36:11
 
28.
Birte Hove
OK-Syd
3:36:11
+114:55
1:01:48
27.
+30:05
 
29.
Lena Hansen
Herlufsholm OK
3:39:22
+118:06
1:04:11
29.
+32:28
 
Inger Landsperg
Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
52:36
23.
+20:53
 
Lisbet Sortkjær
Silkeborg OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Birgit Rasmussen
Aarhus 1900 Orientering
Ej startet
1:00:31
26.
+28:48
 
D70A
(21 / 21)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Asta Terkelsen
OK GORM
1:40:48
37:08
6.
+5:49
 
2.
Turid Nystrøm
Stavanger Orienteringsklubb
1:40:52
+0:04
36:17
5.
+4:58
 
3.
Rigmor Schou
Mariager Fjord OK
1:41:23
+0:35
32:48
2.
+1:29
 
4.
Randi Splittorff
Svendborg OK
1:41:55
+1:07
39:44
11.
+8:25
 
5.
Birgitte Bekkelund
Røyken orienteringslag
1:47:50
+7:02
37:40
8.
+6:21
 
6.
Lisbeth Jensen
Ballerup OK
1:48:18
+7:30
32:57
3.
+1:38
 
7.
Marith Brekke
Hamar orienteringsklubb
1:51:47
+10:59
38:28
10.
+7:09
 
8.
Jane Thode Jensen
Nordvest OK
1:54:20
+13:32
34:43
4.
+3:24
 
9.
Grethe Larsen
OK Snab
1:56:06
+15:18
37:18
7.
+5:59
 
10.
Haldis Olaug Glendrange
Stavanger Orienteringsklubb
1:57:24
+16:36
37:49
9.
+6:30
 
11.
Ellen Thomsen
OK Vendelboerne
2:03:01
+22:13
42:18
13.
+10:59
 
12.
Ruth Hansen
OK Skærmen Værløse
2:08:22
+27:34
31:19
1.
 
13.
Lise Kolte
FSK Orientering
2:08:58
+28:10
44:42
14.
+13:23
 
14.
Marie Krogsgaard
Helsingør SOK
2:14:31
+33:43
40:10
12.
+8:51
 
15.
Elise Jevanord
Ringsaker OK
2:34:47
+53:59
52:27
16.
+21:08
 
16.
Anna Jørgensen
Nordvest OK
2:36:21
+55:33
45:30
15.
+14:11
 
17.
Gretha Villadsen
OK H.T.F.
2:57:04
+76:16
1:00:29
18.
+29:10
 
18.
Tove Skovlyst
Faaborg OK
3:10:27
+89:39
59:38
17.
+28:19
 
19.
Inger Lise Bjordal
Oppsal Orientering
3:21:04
+100:16
1:09:14
20.
+37:55
 
20.
Anne Hultengren
Ballerup OK
3:29:36
+108:48
1:08:50
19.
+37:31
 
21.
Birgit Grynderup
Horsens OK
4:23:22
+162:34
1:53:27
21.
+82:08
 
D75A
(11 / 11)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Vivi Arildsen
OK Vendelboerne
1:32:05
30:32
1.
 
2.
Bodil Buchtrup Jensen
Aarhus 1900 Orientering
1:53:15
+21:10
41:14
5.
+10:42
 
3.
Kirsten Truelsen
Ballerup OK
1:58:28
+26:23
46:30
9.
+15:58
 
4.
Torunn Frøvoll
IF Sturla
1:58:46
+26:41
44:24
7.
+13:52
 
5.
Aase Thyssen
Horsens OK
2:01:56
+29:51
37:47
4.
+7:15
 
6.
Betty Hansen
OK H.T.F.
2:06:13
+34:08
31:46
2.
+1:14
 
7.
Inger Andersen
Faaborg OK
2:12:05
+40:00
36:52
3.
+6:20
 
8.
Else Sølling
OK FROS
2:26:29
+54:24
42:48
6.
+12:16
 
9.
Edit Thomsen
OK-Syd
2:34:57
+62:52
50:20
10.
+19:48
 
10.
Alice Hinge
OK Pan Århus
2:35:45
+63:40
46:24
8.
+15:52
 
Susan Tamberg
Ballerup OK
Fejlklip
Fejlklip
 
D80A
(3 / 3)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Hanne Hansen
Køge OK
2:10:19
46:30
2.
+4:29
 
2.
Randi Sommerstad
Konnerud IL
2:11:02
+0:43
42:01
1.
 
3.
Edeltraut Mevius
Lübecker Turnerschaft
3:19:42
+69:23
1:07:11
3.
+25:10
 
H-begynder
(8 / 8)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Magnus Rørlien Jevanord
Fossum IF
1:01:58
18:13
3.
+3:42
 
2.
Henrik Runholt
Mariager Fjord OK
1:08:49
+6:51
16:39
2.
+2:08
 
3.
Sebastian Kramers Sørensen
OK Esbjerg
1:24:14
+22:16
18:34
4.
+4:03
 
4.
Magnus Mølgaard Nielsen
Odense OK
1:49:22
+47:24
52:12
7.
+37:41
 
5.
Arne Grøndahl
Søllerød OK
2:15:29
+73:31
34:57
6.
+20:26
 
Jacob Lund Kolenda
Holbæk OK
Fejlklip
18:48
5.
+4:17
 
Tobias Wihan
Fyns Politis Idrætsforening
Fejlklip
14:31
1.
 
Mads Rørlien Jevanord
Fossum IF
Ej startet
Ej startet
 
H10A
(15 / 15)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Axel Örnhagen Jørgensen
OK Snab
41:43
10:28
1.
 
2.
Christian Skaarup Uhlemann
Kolding OK
45:19
+3:36
12:03
6.
+1:35
 
3.
Valdemar Egdal Kortegård
OK Melfar
45:42
+3:59
11:17
4.
+0:49
 
4.
Magnus Lindahl
OK Melfar
49:04
+7:21
11:15
3.
+0:47
 
5.
Torbjørn Høyer Staugaard
FIF Hillerød Orientering
52:14
+10:31
11:37
5.
+1:09
 
6.
Lasse Klogborg
OK H.T.F.
54:58
+13:15
14:10
9.
+3:42
 
7.
Nichlas Dag Vestergård
Herning Orienteringsklub
56:51
+15:08
13:16
8.
+2:48
 
8.
Malte Cook Simonsen
FIF Hillerød Orientering
1:01:09
+19:26
13:11
7.
+2:43
 
9.
Severin Kilden
OK Pan Århus
1:07:25
+25:42
15:36
11.
+5:08
 
10.
Aske Hedemann
Faaborg OK
1:07:30
+25:47
15:35
10.
+5:07
 
11.
Karl Gammelvind
Vestjysk Orienteringsklub
1:11:13
+29:30
15:41
12.
+5:13
 
12.
Bertil Ribergaard Skammelsen
OK Pan Århus
1:38:09
+56:26
18:49
13.
+8:21
 
Asbjørn Faber Fenger-Grøn
Silkeborg OK
Fejlklip
11:03
2.
+0:35
 
Valdemar Taagehøi Nykjær
OK Pan Århus
Fejlklip
Fejlklip
 
Christoffer Vang Bobach
Aalborg OK
Ej startet
Ej startet
 
H10B
(18 / 18)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Lasse Rahbek Thyssen
Horsens OK
36:18
10:04
1.
 
2.
Emil Dalgaard
Kolding OK
36:48
+0:30
10:50
3.
+0:46
 
3.
Jonas Aadal Wihan
Fyns Politis Idrætsforening
41:16
+4:58
10:48
2.
+0:44
 
4.
Theis Olsen
Mariager Fjord OK
44:47
+8:29
13:04
5.
+3:00
 
5.
Markus Emil Thomsen
Holbæk OK
45:54
+9:36
13:23
6.
+3:19
 
6.
Olof Hertin
Västerviks orienteringsklubb
49:06
+12:48
12:18
4.
+2:14
 
7.
Axel Gustavsson
OK Tylöskog
1:02:03
+25:45
20:12
9.
+10:08
 
8.
Heine Husdal
Stavanger Orienteringsklubb
1:02:18
+26:00
13:40
7.
+3:36
 
9.
William Dalsgaard Christensen
Rold Skov OK
1:03:04
+26:46
33:14
15.
+23:10
 
10.
Tobias Mohr Olsen
Mariager Fjord OK
1:06:31
+30:13
21:20
11.
+11:16
 
11.
Magne Funder Skovlyst
FIF Hillerød Orientering
1:07:31
+31:13
20:01
8.
+9:57
 
12.
Jakob Skousen
OK Melfar
1:12:51
+36:33
27:17
13.
+17:13
 
13.
Benjamin Næstoft Tabanera
Søllerød OK
1:18:47
+42:29
20:23
10.
+10:19
 
14.
Emil Hansen-Nielsen
Haslev OK
1:23:45
+47:27
27:52
14.
+17:48
 
15.
Marius Vang Bobach
Aalborg OK
2:01:50
+85:32
40:34
16.
+30:30
 
Mathias Reiche Sørensen
OK Vendelboerne
Ej startet
24:09
12.
+14:05
 
Noah Klogborg
OK H.T.F.
Ej startet
Ej startet
 
Rasmus Dalgaard
Kolding OK
Ej startet
Ej startet
 
H12A
(24 / 24)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Niels Dalgaard
Kolding OK
58:11
17:17
2.
+0:40
 
2.
Anton Knoll
Bielefelder TG
1:01:17
+3:06
18:07
3.
+1:30
 
3.
Gustav L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
1:02:24
+4:13
16:37
1.
 
4.
Jonathan Birk Nielsen
Aalborg OK
1:07:49
+9:38
19:09
4.
+2:32
 
5.
Till Buchberger
MTV Seesen
1:14:07
+15:56
21:24
5.
+4:47
 
6.
August Gabs
OK Melfar
1:15:12
+17:01
21:29
6.
+4:52
 
7.
Jonas Ellegård Kokholm
Horsens OK
1:16:18
+18:07
21:57
7.
+5:20
 
8.
Arne Jacob Nystrøn Olsen
Stavanger Orienteringsklubb
1:20:12
+22:01
24:17
10.
+7:40
 
9.
Bennet Grote
OLV Uslar
1:24:56
+26:45
24:43
13.
+8:06
 
10.
Marinus Næstoft Juhl
Søllerød OK
1:32:19
+34:08
26:37
15.
+10:00
 
11.
Laurits Egdal Kortegård
OK Melfar
1:33:17
+35:06
24:22
11.
+7:45
 
12.
Marius Nyhegn
FIF Hillerød Orientering
1:35:07
+36:56
23:35
9.
+6:58
 
13.
Adam Carlsen
OK Roskilde
1:42:09
+43:58
24:39
12.
+8:02
 
14.
Mathias Veggerby Jensen
Rold Skov OK
1:47:28
+49:17
29:55
18.
+13:18
 
15.
Mathias Nyhaug
Asker Skiklubb
1:50:37
+52:26
28:48
17.
+12:11
 
16.
Jan Kahl
Preetzer TSV
1:59:32
+61:21
28:42
16.
+12:05
 
Daniel Mikkelsen
OK Melfar
Fejlklip
26:27
14.
+9:50
 
Mikkel Stilling Pedersen
St. Binderup OK
Fejlklip
41:54
19.
+25:17
 
Silas Ribergaard Skammelsen
OK Pan Århus
Fejlklip
23:32
8.
+6:55
 
Anders Koch Meldgaard
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Ej startet
 
Gustav Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Ej startet
 
Julius Wandelt
MTV Seesen
Ej startet
Ej startet
 
Magnus Fannar Madsen
OK Melfar
Ej startet
Ej startet
 
Rasmus Berglund
Kolding OK
Ej startet
Ej startet
 
H12B
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Asbjørn Gemmer Hanghøj
Ballerup OK
45:26
10:50
1.
 
2.
Eskild Gemmer Hanghøj
Ballerup OK
47:22
+1:56
11:28
2.
+0:38
 
3.
Lucas Lauterbach Alkjær
FIF Hillerød Orientering
58:02
+12:36
13:21
3.
+2:31
 
4.
Christian Houkjær Rolighed
St. Binderup OK
1:12:15
+26:49
16:26
4.
+5:36
 
5.
Martin G. Dybvik
Stokke IL
1:14:50
+29:24
17:14
5.
+6:24
 
H14A
(30 / 30)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Lukas Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
1:29:42
30:40
3.
+3:39
 
2.
Asbjørn Kaltoft
OK Pan Århus
1:36:05
+6:23
30:58
4.
+3:57
 
2.
Gustav Vinther Østermark Jensen
Kolding OK
1:36:05
+6:23
27:01
1.
 
4.
Jeppe Liengård Caspersen
OK Snab
1:38:33
+8:51
28:27
2.
+1:26
 
5.
Felix Isaksen
OK Snab
1:43:26
+13:44
31:36
5.
+4:35
 
6.
Theo Hennseler
MTV Seesen
1:53:37
+23:55
34:08
7.
+7:07
 
7.
Magnus Andersen
Ballerup OK
1:57:01
+27:19
33:04
6.
+6:03
 
8.
Louis H. Jensen
OK H.T.F.
2:02:33
+32:51
35:54
9.
+8:53
 
9.
Sondre Evensen
Tønsberg OL
2:15:02
+45:20
37:01
10.
+10:00
 
10.
Christian Ramus
OK FROS
2:15:04
+45:22
38:25
13.
+11:24
 
11.
Aaron Wandelt
MTV Seesen
2:17:09
+47:27
39:40
15.
+12:39
 
12.
Frederick Thaasti
OK Snab
2:21:28
+51:46
37:39
11.
+10:38
 
13.
Asger L. Holmberg
FIF Hillerød Orientering
2:22:08
+52:26
40:00
17.
+12:59
 
14.
Lukas Becker
Søllerød OK
2:24:47
+55:05
45:49
19.
+18:48
 
15.
Mikkel Bo Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
2:50:05
+80:23
45:04
18.
+18:03
 
16.
August Bo Christensen
Holbæk OK
3:25:48
+116:06
1:02:57
24.
+35:56
 
17.
Max Kahl
Preetzer TSV
3:41:16
+131:34
56:39
22.
+29:38
 
18.
Aske Johannsen
OK-Syd
4:01:31
+151:49
1:16:03
25.
+49:02
 
19.
Gabriel Bo Christensen
Holbæk OK
4:39:08
+189:26
1:31:41
27.
+64:40
 
20.
Rasmus Stilling Pedersen
St. Binderup OK
4:53:14
+203:32
1:23:44
26.
+56:43
 
Erik Hedver Thesbjerg
Horsens OK
Fejlklip
39:05
14.
+12:04
 
Finn Morten Nolte
TSV Nusse
Fejlklip
Fejlklip
 
Mathias Buchgreitz
Søllerød OK
Fejlklip
38:19
12.
+11:18
 
Mikkel Berglund
Kolding OK
Fejlklip
39:42
16.
+12:41
 
Søren Møller Skaug
OK Pan Århus
Fejlklip
35:34
8.
+8:33
 
Tom Buchholz
MTK Bad Harzburg
Fejlklip
50:01
21.
+23:00
 
Herman Skovbjerg
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
Jens Dalgaard
Kolding OK
Ej startet
Ej startet
 
Jonas Gabs
OK Melfar
Ej startet
46:13
20.
+19:12
 
Konrad Stamer
Preetzer TSV
Ej startet
59:09
23.
+32:08
 
H14B
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Kristian Kramers Sørensen
OK Esbjerg
58:16
16:03
2.
+0:09
 
2.
Lasse Alkjær Eriksen
FIF Hillerød Orientering
1:06:26
+8:10
15:54
1.
 
3.
Emil Nysom Jensen
Rold Skov OK
1:15:37
+17:21
18:13
3.
+2:19
 
4.
Mads Mikkelsen
OK Melfar
1:23:02
+24:46
21:43
4.
+5:49
 
5.
Thomas Valdemar Graae
Søllerød OK
1:46:31
+48:15
23:35
5.
+7:41
 
H16A
(22 / 22)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Malte Kjær Hemmingsen
FIF Hillerød Orientering
1:51:12
38:09
1.
 
2.
Daniel B. Schmidt
Herning Orienteringsklub
1:53:46
+2:34
39:06
2.
+0:57
 
3.
Malthe Poulsen
FIF Hillerød Orientering
1:55:08
+3:56
41:29
3.
+3:20
 
4.
Frederik Holm Splittorff
FIF Hillerød Orientering
1:59:50
+8:38
43:49
4.
+5:40
 
5.
Elias Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
1:59:57
+8:45
44:26
5.
+6:17
 
6.
Søren Eg Staugaard
Kolding OK
2:02:07
+10:55
46:53
7.
+8:44
 
7.
Andreas Bock Bjørnsen
OK Pan Århus
2:11:31
+20:19
49:17
9.
+11:08
 
8.
Jeppe Kejser Dahl Jensen
OK Pan Århus
2:20:00
+28:48
48:26
8.
+10:17
 
9.
Jens Kobæk Edsen
Nordvest OK
2:23:37
+32:25
46:47
6.
+8:38
 
10.
Gustav Moll
OK Sorø
2:32:16
+41:04
59:29
13.
+21:20
 
11.
Andreas Alkjær Eriksen
FIF Hillerød Orientering
2:40:02
+48:50
55:55
10.
+17:46
 
12.
Peter Modler Hedemann
Faaborg OK
2:40:10
+48:58
56:03
11.
+17:54
 
13.
Timo Kreyer
SC Klecken
2:45:03
+53:51
1:00:46
14.
+22:37
 
14.
Jens Kr. V. Petersen
OK GORM
2:47:21
+56:09
58:37
12.
+20:28
 
15.
Mathias Finderup Jessen
OK H.T.F.
2:51:23
+60:11
1:02:02
15.
+23:53
 
16.
Matti Bruns
MTK Bad Harzburg
3:08:29
+77:17
1:08:12
16.
+30:03
 
17.
Nilas Stamer
SV Hildesia Diekholzen
3:16:11
+84:59
1:10:52
18.
+32:43
 
18.
Malthe Johannsen
OK-Syd
3:40:12
+109:00
1:18:58
19.
+40:49
 
Jakob Weigelt Svendsen
OK Roskilde
Fejlklip
1:10:14
17.
+32:05
 
Marko Birk Nielsen
Aalborg OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Joar Hertin
Västerviks orienteringsklubb
Ej startet
Fejlklip
 
Morten Örnhagen Jørgensen
OK Snab
Ej startet
Fejlklip
 
H16AK
(1 / 1)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Kasper Lynge Krogh
Kolding OK
2:49:59
1:00:53
1.
 
H16B
(3 / 3)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Niels Roungkvist Uhlemann
Kolding OK
2:46:21
49:01
2.
+21:18
 
2.
Leif Leo Dittmers
SVG Pönitz
3:12:24
+26:03
1:13:09
3.
+45:26
 
Anton Werner Løhndorf
Søllerød OK
Fejlklip
27:43
1.
 
H18A
(16 / 16)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Rune Østergaard
Søllerød OK
2:21:46
51:29
1.
 
2.
Mathias Gløersen
Tønsberg OL
2:34:36
+12:50
55:46
4.
+4:17
 
3.
Christian Møller
Aalborg OK
2:35:08
+13:22
53:38
3.
+2:09
 
4.
Julius Molsen
Søllerød OK
2:35:53
+14:07
53:33
2.
+2:04
 
5.
Thomas Blok
OK Snab
2:55:03
+33:17
1:08:37
9.
+17:08
 
6.
Peter Hansen
OK Sorø
3:05:31
+43:45
58:50
5.
+7:21
 
7.
Morten Rindom Knudsen
OK Melfar
3:06:09
+44:23
1:00:53
7.
+9:24
 
8.
Peter Klogborg
OK H.T.F.
3:28:49
+67:03
1:14:39
13.
+23:10
 
9.
Thomas Emil Jensen
Horsens OK
3:36:45
+74:59
1:13:04
11.
+21:35
 
10.
Jakob Maass
TSV Nusse
3:38:27
+76:41
1:11:55
10.
+20:26
 
11.
Daniel Nissen Pedersen
Faaborg OK
3:51:13
+89:27
1:14:33
12.
+23:04
 
12.
Dorian Tosch
TuS Lübbecke
4:01:49
+100:03
1:08:15
8.
+16:46
 
Hans V. Petersen
OK GORM
Fejlklip
Fejlklip
 
Isak Hertin
Västerviks orienteringsklubb
Fejlklip
Fejlklip
 
Mathias Jensen
OK Esbjerg
Fejlklip
Fejlklip
 
Simon Reimers
Aalborg OK
Fejlklip
1:00:06
6.
+8:37
 
H20A
(4 / 4)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Mikkel Kaae-Nielsen
Søllerød OK
2:36:19
1:00:25
1.
 
2.
Emil Beck Laursen
Silkeborg OK
2:59:35
+23:16
1:15:17
4.
+14:52
 
3.
Fabian Ulbrich
OLV Uslar
3:01:22
+25:03
1:04:30
2.
+4:05
 
4.
Jonas Dresel
SC Klecken
3:09:20
+33:01
1:08:21
3.
+7:56
 
H20AK
(12 / 12)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Mads Lassen
Søllerød OK
2:16:48
49:07
2.
+4:21
 
2.
Jan Saß
SC Klecken
2:22:06
+5:18
44:46
1.
 
3.
Anders Lunding Henriksen
Svendborg OK
2:26:55
+10:07
53:54
3.
+9:08
 
4.
Felix Drese
OLV Uslar
2:28:19
+11:31
55:16
5.
+10:30
 
5.
Jaschar Mevius
Lübecker Turnerschaft
2:43:53
+27:05
1:03:03
6.
+18:17
 
6.
Lennart Gooß
SC Klecken
2:45:03
+28:15
54:48
4.
+10:02
 
7.
Kaare Børsting
Herlufsholm OK
3:08:39
+51:51
1:18:42
9.
+33:56
 
8.
Frederik Erskov Krogh
OK ØST Birkerød
3:29:25
+72:37
1:17:17
8.
+32:31
 
9.
Jonathan Ramus
OK FROS
3:30:26
+73:38
1:07:48
7.
+23:02
 
10.
Andreas Mikkelsen
Faaborg OK
4:45:18
+148:30
1:53:15
10.
+68:29
 
Arne Schliebener
OLV Uslar
Fejlklip
Fejlklip
 
Jakob E Juhl
OK H.T.F.
Fejlklip
Fejlklip
 
H20B
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Morten Coward
Orienteringsklubben Sør
1:59:17
40:55
2.
+0:14
 
2.
Rasmus Slot Fenger-Grøn
OK Snab
2:06:03
+6:46
40:41
1.
 
3.
Benjamin Schweizer
Lübecker Turnerschaft
2:11:20
+12:03
46:31
4.
+5:50
 
4.
Mads E Juhl
OK H.T.F.
2:29:39
+30:22
52:03
5.
+11:22
 
Magnus Olsen
Haslev OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Jens K. Larsen
Søllerød OK
Udgået
44:35
3.
+3:54
 
H20C
(1 / 1)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Simen Finstad
Orienteringsklubben Moss
1:57:45
23:49
1.
 
H21A
(24 / 24)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Christoph Prunsche
TuS Lübbecke
2:39:50
1:00:33
1.
 
2.
Niklas Ingwersen
Horsens OK
2:48:50
+9:00
1:02:30
3.
+1:57
 
3.
Andreas Mikkelsen
Søllerød OK
3:02:36
+22:46
1:07:14
5.
+6:41
 
4.
Kristian Blok
OK Snab
3:15:03
+35:13
1:15:30
9.
+14:57
 
5.
Henrik Steen Andersen
Odense OK
3:18:30
+38:40
1:19:41
12.
+19:08
 
6.
Morten Schou
Aalborg OK
3:21:14
+41:24
1:12:04
7.
+11:31
 
7.
Dean Hagedorn
TuS Lübbecke
3:21:18
+41:28
1:11:40
6.
+11:07
 
8.
Bjarne Skovgaard Knudsen
Faaborg OK
3:22:47
+42:57
1:15:53
10.
+15:20
 
9.
Markus Dresel
SC Klecken
3:26:09
+46:19
1:15:20
8.
+14:47
 
10.
Jan Schliebener
OLV Uslar
3:32:28
+52:38
1:20:46
13.
+20:13
 
11.
Christian Duesmann
TuS Lübbecke
3:43:50
+64:00
1:29:06
17.
+28:33
 
12.
Christian Bertel Andersen
Karup OK
3:47:07
+67:17
1:23:28
15.
+22:55
 
13.
Lars Elkjær Lund Poulsen
Skive AMOK
3:52:47
+72:57
1:31:46
19.
+31:13
 
14.
Patrick Dresel
SC Klecken
4:02:06
+82:16
1:26:36
16.
+26:03
 
15.
Allan Reiche
OK Vendelboerne
4:02:44
+82:54
1:22:43
14.
+22:10
 
16.
Claus Flak Christensen
OK FROS
4:05:17
+85:27
1:31:00
18.
+30:27
 
17.
Eirik Larsen
Skien OK
4:18:36
+98:46
1:19:00
11.
+18:27
 
18.
Martin Fjordvald
Silkeborg OK
4:37:50
+118:00
1:42:08
20.
+41:35
 
Aske Jepsen
Søllerød OK
Fejlklip
1:06:04
4.
+5:31
 
Giacomo Frattari
OK Pan Århus
Fejlklip
1:02:23
2.
+1:50
 
Colin Kolbe
TuS Lübbecke
Ej startet
Ej startet
 
Daniel H. Jensen
OK H.T.F.
Ej startet
Ej startet
 
Nicklas Mønster Jørgensen
Horsens OK
Ej startet
Ej startet
 
Tobias Karlsmose Svarer
Faaborg OK
Ej startet
Fejlklip
 
H21AK
(58 / 58)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Rico Hejlskov Mogensen
St. Binderup OK
1:41:36
38:51
1.
 
2.
Erik Skovgaard Knudsen
OK Pan Århus
1:51:14
+9:38
40:48
3.
+1:57
 
3.
Arne Heydorn
OK Roskilde
2:01:39
+20:03
44:25
4.
+5:34
 
4.
Keld Hinge Krogsgaard
Silkeborg OK
2:05:25
+23:49
46:51
9.
+8:00
 
5.
Trygve Grøndahl
Lillomarka o-lag
2:06:13
+24:37
45:31
5.
+6:40
 
6.
Lennart Rebsdorf
Mariager Fjord OK
2:06:35
+24:59
46:49
8.
+7:58
 
7.
André Didier Gautier
OK Sorø
2:08:20
+26:44
45:31
5.
+6:40
 
8.
Anton Hemlin
IK Uven
2:08:37
+27:01
47:18
10.
+8:27
 
9.
Lasse Korsbæk
St. Binderup OK
2:17:03
+35:27
48:39
12.
+9:48
 
10.
Morten Pedersen
OK Pan Århus
2:17:44
+36:08
49:37
13.
+10:46
 
11.
Daniel Purup-Nielsen
Svendborg OK
2:19:07
+37:31
48:16
11.
+9:25
 
12.
Jan Scheel
Rold Skov OK
2:20:39
+39:03
50:59
14.
+12:08
 
13.
Rasmus Thode Rask
Nordvest OK
2:21:18
+39:42
45:38
7.
+6:47
 
14.
Kasper Jørgensen
Allerød OK
2:25:30
+43:54
52:40
15.
+13:49
 
15.
Claus Bobach
Aalborg OK
2:28:26
+46:50
58:25
22.
+19:34
 
16.
Frederik Grue-Sørensen
OK Roskilde
2:29:58
+48:22
53:23
16.
+14:32
 
17.
Martin Christensen
Mariager Fjord OK
2:30:05
+48:29
1:00:46
28.
+21:55
 
18.
Jakob Gade
Viborg OK
2:33:18
+51:42
55:50
19.
+16:59
 
19.
Malte Finkenstädt
OLV Uslar
2:33:32
+51:56
58:04
21.
+19:13
 
20.
Steen R. Kirkegaard
Svendborg OK
2:33:39
+52:03
58:35
24.
+19:44
 
21.
Jan H Jørgensen
OK Sorø
2:46:12
+64:36
1:03:02
32.
+24:11
 
22.
Mads Kappel Jensen
Rold Skov OK
2:47:30
+65:54
54:45
18.
+15:54
 
23.
Søren Flyvbjerg
Rold Skov OK
2:47:39
+66:03
1:02:13
31.
+23:22
 
24.
Morten Schiøtt
Nordvest OK
2:47:40
+66:04
1:00:51
29.
+22:00
 
25.
Jens Jensen
OK H.T.F.
2:50:26
+68:50
1:04:07
33.
+25:16
 
26.
Andreas Popp
Aalborg OK
2:50:32
+68:56
57:46
20.
+18:55
 
27.
Morten Nikkel Andersen
Viborg OK
2:51:11
+69:35
1:01:09
30.
+22:18
 
28.
Rasmus Ejlersen
OK-Syd
2:53:54
+72:18
1:09:31
41.
+30:40
 
29.
Lars B. Nielsen
OK H.T.F.
2:54:06
+72:30
59:12
25.
+20:21
 
30.
Johnny Rosenkjær
Faaborg OK
2:55:55
+74:19
59:52
27.
+21:01
 
31.
Tajs Hviid Pedersen
Amager OK
2:58:03
+76:27
1:06:28
37.
+27:37
 
32.
Henrik Tølløse
Hvalsø OK
2:58:23
+76:47
1:04:58
34.
+26:07
 
32.
Klaus Wolsing
Mariager Fjord OK
2:58:23
+76:47
1:09:23
40.
+30:32
 
34.
Morten Stilling Pedersen
St. Binderup OK
3:08:09
+86:33
1:09:02
39.
+30:11
 
35.
Michael Houkjær Rolighed
St. Binderup OK
3:10:01
+88:25
1:06:24
36.
+27:33
 
36.
Lars Strøm Hansen
OK FROS
3:19:11
+97:35
1:06:08
35.
+27:17
 
37.
Rasmus K. B. Skovsgaard
Viborg OK
3:20:05
+98:29
1:07:34
38.
+28:43
 
38.
Allan Skouboe
Horsens OK
3:20:08
+98:32
1:13:23
43.
+34:32
 
39.
Jakob Madsen
Rold Skov OK
3:32:34
+110:58
1:12:08
42.
+33:17
 
40.
Morten Vang Jensen
Aalborg OK
3:32:48
+111:12
1:22:25
45.
+43:34
 
41.
Flemming Thyssen
Horsens OK
3:35:36
+114:00
1:34:54
50.
+56:03
 
42.
Simon Soltek
TSV Neustadt a. Rbge. von 1862
3:46:40
+125:04
1:31:43
49.
+52:52
 
43.
Thomas Görtelmeyer
MTK Bad Harzburg
3:47:57
+126:21
1:21:46
44.
+42:55
 
44.
Lars Haastrup
Odense OK
3:50:28
+128:52
1:22:48
46.
+43:57
 
45.
Niklas Sommerstad
IL Tyrving
4:04:22
+142:46
1:26:41
47.
+47:50
 
46.
Lasse Nielsen
Hvalsø OK
4:14:43
+153:07
1:28:15
48.
+49:24
 
47.
Malte Schröder
TSV Malente von 1900 e.V.
4:17:39
+156:03
1:39:08
51.
+60:17
 
Bertram Kopp Stannum
Tisvilde Hegn OK
Fejlklip
39:17
2.
+0:26
 
Brian Aagaard Nielsen
Aalborg OK
Fejlklip
59:27
26.
+20:36
 
Dirk Andersson
TSV Malente von 1900 e.V.
Fejlklip
Fejlklip
 
Kim Karlskov Clausen
OK H.T.F.
Fejlklip
Fejlklip
 
Lars Hetebrügge
TSV Neustadt a. Rbge. von 1862
Fejlklip
Fejlklip
 
Martin Bjørling Thomsen
Holbæk OK
Fejlklip
58:27
23.
+19:36
 
Rune Funder
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
54:14
17.
+15:23
 
Anders Gammelvind
Vestjysk Orienteringsklub
Ej startet
Ej startet
 
Jonathan Skovsø Andersen
Hvalsø OK
Ej startet
Ej startet
 
Mikael Lüthje
Mariager Fjord OK
Ej startet
Ej startet
 
Rasmus Harfot
Horsens OK
Ej startet
Ej startet
 
H21AM
(15 / 15)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Eero Tuomaala
SK Uusi
2:28:50
53:15
1.
 
2.
Hjalte Hviid
O-63
2:32:49
+3:59
57:01
3.
+3:46
 
3.
Einar Tommelstad
O-holt B.I.L.
2:39:37
+10:47
54:51
2.
+1:36
 
4.
Thomas Vejsnæs
OK Sorø
2:49:17
+20:27
1:01:10
5.
+7:55
 
5.
Peter Wihan
Fyns Politis Idrætsforening
2:53:12
+24:22
1:00:32
4.
+7:17
 
6.
Petter Skedsmo
O-holt B.I.L.
2:56:09
+27:19
1:06:11
8.
+12:56
 
7.
Mathias H. Ringive
OK GORM
2:59:12
+30:22
1:02:11
7.
+8:56
 
8.
Erik Gotfredsen
Hvalsø OK
3:06:06
+37:16
1:06:21
9.
+13:06
 
9.
Aleksi Pietikäinen
SK Uusi
3:14:24
+45:34
1:01:13
6.
+7:58
 
10.
Magnus Johnsson
IK Grane Arendal Orientering
3:22:40
+53:50
1:11:31
10.
+18:16
 
Henrik V. Stephansen
OK Esbjerg
Fejlklip
Fejlklip
 
Rolf Pihl
OK Roskilde
Fejlklip
Fejlklip
 
Kåre Clemmensen
St. Binderup OK
Ej startet
Ej startet
 
Samuli Saukkonen
SK Uusi
Ej startet
Ej startet
 
Simon Bisgaard Olsen
OK Vendelboerne
Ej startet
Ej startet
 
H21B
(9 / 9)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Rasmus Mølgaard Andersen
Herning Orienteringsklub
2:13:33
39:59
2.
+0:39
 
2.
Jes Pedersen
OK West
2:13:41
+0:08
39:20
1.
 
3.
Anders Termansen
OK-Syd
2:15:24
+1:51
41:19
3.
+1:59
 
4.
Stephan Steinbock
TSV Malente von 1900 e.V.
2:40:16
+26:43
43:59
4.
+4:39
 
5.
Stefan Pedersen
Fyns Politis Idrætsforening
3:02:58
+49:25
49:29
5.
+10:09
 
Gunnar Grote
OLV Uslar
Fejlklip
Fejlklip
 
Jesper Hansen-Nielsen
Haslev OK
Fejlklip
50:33
6.
+11:13
 
Jeppe Rønnenfelt
Hvalsø OK
Ej startet
Ej startet
 
Kim Kristensen
OK H.T.F.
Ej startet
53:57
7.
+14:37
 
H21C
(8 / 8)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Tomas Torgersen
Oddersjaa SSK
1:02:53
15:57
1.
 
2.
Petter Bjerke
Orienteringsklubben Moss
1:23:16
+20:23
24:05
4.
+8:08
 
3.
Peter Andersen Vest
Svendborg OK
1:29:21
+26:28
25:24
5.
+9:27
 
4.
Henning Pedersen
Faaborg OK
2:16:31
+73:38
36:42
7.
+20:45
 
5.
Steen Nørhede
Hvalsø OK
2:32:33
+89:40
33:32
6.
+17:35
 
Henrik Hauge Thomsen
OK Snab
Fejlklip
19:22
3.
+3:25
 
Espen Willads Torgersen
Oddersjaa SSK
Ej startet
Ej startet
 
René Tabanera
Søllerød OK
Ej startet
18:31
2.
+2:34
 
H35A
(4 / 4)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Martin Busch
OK Snab
2:48:22
1:00:58
1.
 
2.
Tim Schröder
OSC Hamburg
3:05:50
+17:28
1:12:13
2.
+11:15
 
3.
Sune Ribergaard Henriksen
OK Pan Århus
3:21:29
+33:07
1:14:52
3.
+13:54
 
Axel Entrup
SC Klecken
Ej startet
1:31:58
4.
+31:00
 
H35B
(13 / 13)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Bjørn Sverre Gulheim
Kolbotn & Skimt OL
2:05:16
40:56
6.
+9:35
 
2.
Palle M. Pedersen
OK H.T.F.
2:09:38
+4:22
33:19
2.
+1:58
 
3.
Finn Lehrmann
OK Snab
2:19:17
+14:01
38:41
4.
+7:20
 
4.
Peter Thode Loft
Nordvest OK
2:27:38
+22:22
45:05
7.
+13:44
 
5.
Frank Holmberg
FIF Hillerød Orientering
2:28:28
+23:12
37:24
3.
+6:03
 
6.
Christian Schrøder
OK H.T.F.
2:31:36
+26:20
45:18
8.
+13:57
 
7.
Arild Nyhaug
Asker Skiklubb
2:43:08
+37:52
46:12
9.
+14:51
 
8.
Ole Dünweber
OK ØST Birkerød
2:50:47
+45:31
40:11
5.
+8:50
 
9.
Christoph Hemme
TSV Neustadt a. Rbge. von 1862
3:07:43
+62:27
46:13
10.
+14:52
 
Jes Nyhegn
FIF Hillerød Orientering
Fejlklip
31:21
1.
 
Kenneth Dybvik
Stokke IL
Fejlklip
58:37
11.
+27:16
 
Danny Jensen
Haslev OK
Ej startet
Ej startet
 
Snorre Veggan
Oppsal Orientering
Ej startet
Ej startet
 
H40A
(19 / 19)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Morten Fenger-Grøn
OK Pan Århus
2:35:00
57:33
1.
 
2.
Joachim Stamer
MTK Bad Harzburg
2:49:29
+14:29
59:50
2.
+2:17
 
3.
Thies Knoll
Bielefelder TG
2:53:33
+18:33
59:57
3.
+2:24
 
4.
Henrik Bomm Hinge
OK Pan Århus
2:54:05
+19:05
1:01:38
4.
+4:05
 
5.
Lars Berglund
Kolding OK
3:00:10
+25:10
1:05:10
5.
+7:37
 
6.
Jens Liengård
OK Snab
3:09:39
+34:39
1:09:35
6.
+12:02
 
7.
Bo Birk Nielsen
Aalborg OK
3:16:43
+41:43
1:13:30
7.
+15:57
 
8.
Martin Hastrup Dyrlund
Horsens OK
3:29:45
+54:45
1:21:00
8.
+23:27
 
9.
Volker Caspari
OL Team Lippe
3:31:50
+56:50
1:21:58
9.
+24:25
 
10.
Trond Evensen
Tønsberg OL
3:39:34
+64:34
1:23:29
10.
+25:56
 
11.
Kim Hansen
Køge OK
3:44:18
+69:18
1:25:17
12.
+27:44
 
12.
Søren Andersen
Herning Orienteringsklub
3:58:13
+83:13
1:24:19
11.
+26:46
 
13.
Henrik Nykjær
OK Pan Århus
4:01:06
+86:06
1:28:01
14.
+30:28
 
14.
Mads Nordahl Svendsen
OK Roskilde
4:02:02
+87:02
1:28:58
15.
+31:25
 
15.
Bjark Bo Christensen
Holbæk OK
4:03:33
+88:33
1:26:03
13.
+28:30
 
16.
Roland Dumong
OK ØST Birkerød
6:08:38
+213:38
2:07:16
16.
+69:43
 
Kasper Levring
OK Sorø
Fejlklip
Fejlklip
 
Anders Gilleladen
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
Henrik Glimø
Køge OK
Ej startet
Ej startet
 
H45A
(32 / 32)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Flemming Jørgensen
OK Snab
2:20:22
51:15
1.
 
2.
Jesper Fenger-Grøn
OK Snab
2:28:35
+8:13
52:54
3.
+1:39
 
3.
Christian Stamer
Preetzer TSV
2:28:52
+8:30
51:40
2.
+0:25
 
4.
Ebbe Møller Nielsen
OK Pan Århus
2:31:14
+10:52
53:20
4.
+2:05
 
5.
Thomas Eriksen
FIF Hillerød Orientering
2:40:10
+19:48
58:26
6.
+7:11
 
6.
Tom Furland
Sandnes IL - Rogaland
2:48:11
+27:49
1:01:31
8.
+10:16
 
7.
Carsten Thyssen
Horsens OK
2:48:23
+28:01
1:04:05
12.
+12:50
 
8.
Hans Jevanord
Fossum IF
2:51:56
+31:34
1:01:45
9.
+10:30
 
9.
Kell Sønnichsen
OK Pan Århus
2:52:12
+31:50
1:04:38
13.
+13:23
 
10.
Kåre Sørensen
OK Sorø
2:56:24
+36:02
57:41
5.
+6:26
 
11.
Allan Thesbjerg
Horsens OK
2:57:19
+36:57
1:05:02
15.
+13:47
 
12.
Lars Erik Gjein
Sandefjord Orienteringsklubb
3:02:25
+42:03
1:05:34
17.
+14:19
 
13.
Morten Mølgaard Nielsen
Odense OK
3:05:39
+45:17
1:03:17
10.
+12:02
 
14.
Bjarne Johannsen
OK-Syd
3:05:45
+45:23
1:13:51
22.
+22:36
 
15.
Jens Struckmann
Braunschweiger MTV
3:05:53
+45:31
1:01:22
7.
+10:07
 
16.
John Bargmeyer
OK-Syd
3:06:02
+45:40
1:06:54
18.
+15:39
 
17.
Per Mønster Jørgensen
Horsens OK
3:06:28
+46:06
1:05:11
16.
+13:56
 
18.
Christian L Rasmussen
Karup OK
3:14:58
+54:36
1:08:44
20.
+17:29
 
19.
Tommy Damsgaard
Viborg OK
3:20:10
+59:48
1:11:38
21.
+20:23
 
20.
Arild Clausen
FREIDIG-Norway
3:20:55
+60:33
1:08:27
19.
+17:12
 
21.
Kaj Isaksen
OK Snab
3:33:07
+72:45
1:17:19
23.
+26:04
 
22.
Jakob Søndergaard Jensen
OK Roskilde
3:34:19
+73:57
1:18:06
24.
+26:51
 
23.
Allan Baagø
Viborg OK
3:44:17
+83:55
1:31:32
29.
+40:17
 
24.
Peter Kilden Jensen
OK Pan Århus
3:45:48
+85:26
1:19:11
25.
+27:56
 
25.
Jan Kølbæk
Aarhus 1900 Orientering
3:57:19
+96:57
1:25:37
27.
+34:22
 
26.
Jørgen Krogh
OK Roskilde
3:59:39
+99:17
1:29:17
28.
+38:02
 
27.
Flemming Adamsson
Silkeborg OK
4:18:30
+118:08
1:25:09
26.
+33:54
 
Carsten Gemmer Hanghøj
Ballerup OK
Fejlklip
1:03:35
11.
+12:20
 
Lars Nielsen
OK Esbjerg
Fejlklip
1:04:54
14.
+13:39
 
Uffe Villumsen
OK Snab
Fejlklip
Fejlklip
 
Mogens Finderup
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
Rudolf Sørensen
OK Esbjerg
Ej startet
Ej startet
 
H45AK
(48 / 48)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Jesper Jensen
Farum OK
1:13:19
25:10
1.
 
2.
Thomas Nilsson
Eslövs friluftsklubb
1:24:29
+11:10
27:09
2.
+1:59
 
3.
Karsten Jøhnk
OK-Syd
1:29:41
+16:22
31:00
3.
+5:50
 
4.
Ronny Liljenberg
Eslövs friluftsklubb
1:32:19
+19:00
31:24
4.
+6:14
 
5.
Kristian Kærsgaard
OK Sorø
1:35:23
+22:04
31:44
6.
+6:34
 
6.
Knud Madsen
OK Sorø
1:35:37
+22:18
31:38
5.
+6:28
 
7.
Jesper Børsting
Herlufsholm OK
1:36:12
+22:53
35:22
10.
+10:12
 
8.
Arne Thell
Eslövs friluftsklubb
1:43:57
+30:38
36:57
12.
+11:47
 
9.
Espen Fyhn Nilsen
Stavanger Orienteringsklubb
1:46:22
+33:03
33:32
9.
+8:22
 
10.
Frank Rasmussen
Ballerup OK
1:52:10
+38:51
32:39
8.
+7:29
 
11.
Lars Klogborg
OK H.T.F.
1:52:24
+39:05
36:47
11.
+11:37
 
12.
Kim B. Schmidt
Herning Orienteringsklub
1:53:28
+40:09
38:07
13.
+12:57
 
13.
John Pedersen
OK Sorø
1:57:02
+43:43
41:57
15.
+16:47
 
14.
Lars Tykær Jensen
OK H.T.F.
2:01:17
+47:58
44:31
19.
+19:21
 
15.
Jakob Pedersen Ingemann
OK Snab
2:08:49
+55:30
39:34
14.
+14:24
 
16.
Bent Mikkelsen
Faaborg OK
2:09:50
+56:31
47:14
25.
+22:04
 
17.
Klaus Mevius
Lübecker Turnerschaft
2:16:29
+63:10
48:55
29.
+23:45
 
18.
Anders Harfot
Horsens OK
2:16:53
+63:34
46:44
23.
+21:34
 
19.
Henrik Poulsen
FIF Hillerød Orientering
2:17:16
+63:57
50:33
32.
+25:23
 
20.
Kurt Madsen
Odense OK
2:19:27
+66:08
48:05
26.
+22:55
 
21.
Jan Sørensen
OK Sorø
2:19:29
+66:10
48:33
28.
+23:23
 
22.
Jesper Kracht
PI-København
2:21:09
+67:50
44:11
18.
+19:01
 
23.
Steen Holmegaard
OK GORM
2:23:22
+70:03
44:35
20.
+19:25
 
24.
Steen Fladberg
Køge OK
2:30:53
+77:34
52:12
35.
+27:02
 
25.
Birger Eng
Hvalsø OK
2:33:50
+80:31
44:49
21.
+19:39
 
26.
Steen Lund
OK Sorø
2:35:28
+82:09
48:19
27.
+23:09
 
27.
Hans-Ole Jensen
OK Sorø
2:40:20
+87:01
53:10
36.
+28:00
 
28.
Jørgen Jørgensen
OK Sorø
2:41:23
+88:04
43:01
16.
+17:51
 
29.
Eskil Gotfredsen
Hvalsø OK
2:44:46
+91:27
54:10
39.
+29:00
 
29.
Peter Fallesen
Viborg OK
2:44:46
+91:27
53:48
37.
+28:38
 
31.
Tommy Jakobsen
Horsens OK
2:51:00
+97:41
56:47
40.
+31:37
 
32.
Jørgen Nilsen
Stavanger Orienteringsklubb
2:52:11
+98:52
43:49
17.
+18:39
 
33.
Morten Vogelius
Holbæk OK
2:53:07
+99:48
51:12
33.
+26:02
 
34.
Peter Mørup Jansen
OK Roskilde
2:57:59
+104:40
49:06
30.
+23:56
 
35.
Kim Lykkegård Christensen
Odense OK
2:59:44
+106:25
57:03
41.
+31:53
 
36.
Lars Svarer
OK Esbjerg
3:06:34
+113:15
50:20
31.
+25:10
 
37.
Flemming Hjorth Jensen
Hvalsø OK
3:12:53
+119:34
1:01:43
43.
+36:33
 
38.
Bjørn R. Christoffersen
Svendborg OK
3:22:28
+129:09
1:00:36
42.
+35:26
 
39.
Anders Boysen
OK Esbjerg
3:44:53
+151:34
53:56
38.
+28:46
 
Flemming Jessen
OK H.T.F.
Fejlklip
51:38
34.
+26:28
 
Jens Frandsen
OK Sorø
Fejlklip
47:00
24.
+21:50
 
Stefan Adolfsson
Eslövs friluftsklubb
Fejlklip
Fejlklip
 
Thomas A. E. Andersen
Viborg OK
Fejlklip
46:33
22.
+21:23
 
Thorbjørn Værp
Kristiansand OK
Fejlklip
32:21
7.
+7:11
 
Claus Skovsø Petersen
Hvalsø OK
Ej startet
Ej startet
 
Jakob Albahn
Tisvilde Hegn OK
Ej startet
Ej startet
 
Karsten Blok
OK Snab
Ej startet
Ej startet
 
Knud Christensen
OK Esbjerg
Ej startet
Ej startet
 
H45B
(11 / 11)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Morten Andresen
OK Skeidi
1:39:04
31:17
4.
+7:09
 
2.
Christian Buchberger
MTV Seesen
1:43:48
+4:44
24:08
1.
 
3.
René Wandelt
MTV Seesen
1:58:53
+19:49
29:03
2.
+4:55
 
4.
Per Mogensen
Skagen OK og Motion
2:07:20
+28:16
35:10
6.
+11:02
 
5.
Geir Ole Vee
IL Tyrving
2:07:33
+28:29
30:24
3.
+6:16
 
6.
Michael Koch Meldgaard
FIF Hillerød Orientering
2:46:07
+67:03
38:36
7.
+14:28
 
7.
Keld S. Mortensen
OK Roskilde
3:07:25
+88:21
1:05:15
9.
+41:07
 
8.
Kim Dalsgaard Christensen
Rold Skov OK
3:23:01
+103:57
51:35
8.
+27:27
 
Sten Øivind Bjarke
Larvik Orienteringsklubb
Fejlklip
31:56
5.
+7:48
 
Trond Finstad
Orienteringsklubben Moss
Fejlklip
Fejlklip
 
Gert Olsen
Haslev OK
Ej startet
Ej startet
 
H50A
(50 / 50)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Henrik Markvardsen
Tisvilde Hegn OK
1:56:27
43:36
1.
 
2.
Torben Kristensen
OK Snab
2:16:27
+20:00
49:21
5.
+5:45
 
3.
Jan Møller
Aalborg OK
2:16:41
+20:14
46:56
2.
+3:20
 
4.
Stein Arne Olsen
Stavanger Orienteringsklubb
2:19:34
+23:07
47:22
3.
+3:46
 
5.
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
2:19:36
+23:09
48:34
4.
+4:58
 
6.
Kent Lodberg
OK Pan Århus
2:29:57
+33:30
55:12
8.
+11:36
 
7.
Michael Hertin
Västerviks orienteringsklubb
2:32:39
+36:12
51:16
6.
+7:40
 
8.
Allan Hougaard
Aarhus 1900 Orientering
2:37:49
+41:22
55:46
9.
+12:10
 
9.
Carsten Lind
OK FROS
2:42:11
+45:44
55:53
10.
+12:17
 
10.
Anders Edsen
Aarhus 1900 Orientering
2:42:24
+45:57
54:47
7.
+11:11
 
11.
Frode Robertsen
Tønsberg OL
2:42:58
+46:31
57:43
12.
+14:07
 
12.
Kenn Heldgaard Kristensen
Herning Orienteringsklub
2:44:07
+47:40
56:41
11.
+13:05
 
13.
Per Dahl Jensen
OK Pan Århus
2:46:47
+50:20
57:58
13.
+14:22
 
14.
Sten Skytte Kirkegaard
Tisvilde Hegn OK
2:50:22
+53:55
1:03:04
20.
+19:28
 
15.
Niels Jensen
OK Esbjerg
2:50:42
+54:15
1:01:41
15.
+18:05
 
16.
Oliver Seifert
TSV Malente von 1900 e.V.
2:53:42
+57:15
1:01:55
16.
+18:19
 
17.
Michael Graae
Søllerød OK
2:54:02
+57:35
59:26
14.
+15:50
 
18.
Søren Flytkjær
Aalborg OK
2:54:25
+57:58
1:03:49
21.
+20:13
 
19.
Peter Bäcker Hansen
OK ØST Birkerød
2:56:19
+59:52
1:02:11
18.
+18:35
 
20.
Jan Thiesen
Holbæk OK
3:00:40
+64:13
1:05:28
22.
+21:52
 
21.
Kristian Edsen
Nordvest OK
3:00:54
+64:27
1:05:53
23.
+22:17
 
22.
Lennart Bo Kristiansen
Viborg OK
3:11:01
+74:34
1:07:48
24.
+24:12
 
23.
Tommy Iversen
Odense OK
3:17:37
+81:10
1:02:38
19.
+19:02
 
24.
Jens Ozol
Silkeborg OK
3:18:35
+82:08
1:08:57
25.
+25:21
 
25.
Thomas Lindschouw
Aalborg OK
3:21:15
+84:48
1:12:50
32.
+29:14
 
26.
Michael Termansen
OK-Syd
3:22:29
+86:02
1:11:55
31.
+28:19
 
27.
Bendt Bossen
OK H.T.F.
3:23:22
+86:55
1:09:14
27.
+25:38
 
28.
Thomas Ullner
OK Djurs
3:28:18
+91:51
1:19:53
37.
+36:17
 
29.
Ove Petersen
OK-Syd
3:32:58
+96:31
1:11:12
29.
+27:36
 
30.
Thomas Hohberg
ASG Teutoburger Wald
3:42:47
+106:20
1:20:23
38.
+36:47
 
31.
Henrik Molsen
Søllerød OK
3:50:08
+113:41
1:09:02
26.
+25:26
 
32.
Kirsten Møller
Søllerød OK
3:54:43
+118:16
1:22:07
39.
+38:31
 
33.
Franz Thomsen
Randers OK
3:58:38
+122:11
1:15:52
34.
+32:16
 
34.
Lars Thaasti
OK Snab
3:59:20
+122:53
1:11:20
30.
+27:44
 
35.
Uffe Bach
OK Djurs
4:02:58
+126:31
1:34:07
40.
+50:31
 
36.
Elmar Tosch
TuS Lübbecke
4:11:07
+134:40
1:15:09
33.
+31:33
 
37.
Henrik Mathiesen
Herlufsholm OK
4:57:58
+181:31
1:36:23
41.
+52:47
 
Bo Konring
Søllerød OK
Fejlklip
1:17:37
35.
+34:01
 
Christian Nolte
TSV Nusse
Fejlklip
Fejlklip
 
Jörg Höfer
TSV Malente von 1900 e.V.
Fejlklip
1:02:03
17.
+18:27
 
Kent Pihl
OK Roskilde
Fejlklip
Fejlklip
 
Martin Ringive
OK GORM
Fejlklip
Fejlklip
 
Peter Dirksen
Sauda Orienteringsklubb
Fejlklip
1:10:43
28.
+27:07
 
Steen Knuhtsen
Søllerød OK
Fejlklip
1:18:50
36.
+35:14
 
Timo Pietikäinen
SK Uusi
Fejlklip
Fejlklip
 
Ulrik Revsbech
OK Esbjerg
Fejlklip
Fejlklip
 
Jan Hauerslev
OK Pan Århus
Udgået
Udgået
 
Claus Kaae-Nielsen
Søllerød OK
Ej startet
Ej startet
 
Lars Simonsen
FIF Hillerød Orientering
Ej startet
Ej startet
 
Michael W. Nielsen
OK-Syd
Ej startet
Ej startet
 
H55A
(51 / 51)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Erik Bobach
Silkeborg OK
2:11:16
46:07
3.
+1:24
 
2.
Onno Verberne
OL Toten-Troll
2:12:20
+1:04
44:43
1.
 
3.
Ole Gadsbølle
OK Esbjerg
2:13:23
+2:07
45:29
2.
+0:46
 
4.
Peter Østergaard
Søllerød OK
2:15:20
+4:04
48:25
4.
+3:42
 
5.
Arne Kristensen
Herlufsholm OK
2:25:39
+14:23
49:11
5.
+4:28
 
6.
Søren Germann
OK GORM
2:27:08
+15:52
51:01
6.
+6:18
 
7.
Henrik Albahn
Tisvilde Hegn OK
2:29:17
+18:01
53:40
9.
+8:57
 
8.
Jess Rasmussen
Viborg OK
2:32:38
+21:22
53:16
8.
+8:33
 
9.
Martin Granly
Lillomarka o-lag
2:32:45
+21:29
56:39
14.
+11:56
 
10.
Bo Gustavsson
OK Tylöskog
2:36:48
+25:32
56:45
15.
+12:02
 
11.
Jens Børsting
Silkeborg OK
2:40:34
+29:18
1:00:53
23.
+16:10
 
12.
Mogens Vennevold
Vestjysk Orienteringsklub
2:43:39
+32:23
58:05
20.
+13:22
 
13.
Arne Bertelsen
OK H.T.F.
2:45:38
+34:22
55:52
12.
+11:09
 
14.
Peter H Juhl
OK H.T.F.
2:45:46
+34:30
57:10
16.
+12:27
 
15.
Søren Klingenberg
Faaborg OK
2:45:49
+34:33
56:34
13.
+11:51
 
16.
Gregers Jørgensen
Ballerup OK
2:45:56
+34:40
55:03
11.
+10:20
 
17.
Søren Dall
OK H.T.F.
2:46:19
+35:03
57:38
19.
+12:55
 
18.
Steen Stausholm
Farum OK
2:47:49
+36:33
54:00
10.
+9:17
 
19.
Jonas Karlsson
OK Tylöskog
2:49:28
+38:12
57:22
18.
+12:39
 
20.
Peder Stephansen
OK Esbjerg
2:49:42
+38:26
1:00:33
22.
+15:50
 
21.
Ole Binder
OK GORM
2:52:12
+40:56
57:14
17.
+12:31
 
22.
Lars Bech Jensen
FSK Orientering
2:52:47
+41:31
1:01:25
24.
+16:42
 
23.
Jens Peder Jensen
OK H.T.F.
2:52:56
+41:40
1:03:49
30.
+19:06
 
24.
Jens Bentsen
OK ØST Birkerød
2:56:06
+44:50
1:03:05
28.
+18:22
 
25.
Stig Barrett
Viborg OK
2:58:33
+47:17
1:02:00
25.
+17:17
 
26.
Michael Straube
Horsens OK
2:58:41
+47:25
1:02:04
26.
+17:21
 
27.
Johan Mattsson
Lillomarka o-lag
2:58:45
+47:29
58:09
21.
+13:26
 
28.
Klaus Prunsche
TuS Lübbecke
2:59:34
+48:18
1:03:03
27.
+18:20
 
29.
Henning Hansen
Horsens OK
3:08:17
+57:01
1:05:04
31.
+20:21
 
30.
Søren Søgaard Nielsen
Herning Orienteringsklub
3:08:58
+57:42
1:06:33
32.
+21:50
 
31.
Per Korsbæk
St. Binderup OK
3:09:26
+58:10
1:07:31
33.
+22:48
 
32.
Hans Erik Larsen
Faaborg OK
3:24:49
+73:33
1:03:07
29.
+18:24
 
33.
Anker Møller
Silkeborg OK
3:27:10
+75:54
1:30:14
48.
+45:31
 
34.
Frank Krog Jensen
Horsens OK
3:32:54
+81:38
1:12:32
37.
+27:49
 
35.
Finn Arildsen
OK Pan Århus
3:35:27
+84:11
1:11:08
36.
+26:25
 
36.
Jochen Morawietz
Preetzer TSV
3:36:13
+84:57
1:20:36
42.
+35:53
 
37.
Matthias Dittmers
TSV Malente von 1900 e.V.
3:41:30
+90:14
1:20:52
43.
+36:09
 
38.
Gert Bertel
Karup OK
3:44:10
+92:54
1:16:49
39.
+32:06
 
39.
Björn Hansen
Lübecker Turnerschaft
3:46:50
+95:34
1:19:21
41.
+34:38
 
40.
Jan Jakobsen
OK ØST Birkerød
3:47:10
+95:54
1:22:10
46.
+37:27
 
41.
Torben Kristensen
Herlufsholm OK
3:51:08
+99:52
1:20:58
44.
+36:15
 
42.
Torbjörn Movert
OK KOMPASSEN
4:01:22
+110:06
1:21:04
45.
+36:21
 
43.
Kaj Munck
Herlufsholm OK
4:10:52
+119:36
1:19:14
40.
+34:31
 
44.
Søren Bertelsen
OK H.T.F.
4:21:38
+130:22
1:15:41
38.
+30:58
 
45.
Torben Sørensen
Horsens OK
4:24:33
+133:17
1:38:39
50.
+53:56
 
46.
Svend Erik Skovsgaard
Viborg OK
4:29:52
+138:36
1:29:44
47.
+45:01
 
47.
Lars Humle
AKIF
4:30:59
+139:43
1:37:18
49.
+52:35
 
Henning Schou
OK Snab
Fejlklip
1:09:56
35.
+25:13
 
Niels Aabye
Ballerup OK
Fejlklip
1:09:46
34.
+25:03
 
Gerhard Brettschneider
Kaulsdorfer OLV Berlin
Udgået
Udgået
 
Morten Kjær
Silkeborg OK
Udgået
52:56
7.
+8:13
 
H55AK
(46 / 46)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Ulf Meriheinä
SK Uusi
1:16:06
27:04
4.
+1:02
 
2.
John Hansen
Kristiansand OK
1:17:14
+1:08
26:02
1.
 
3.
Erik Flarup
Skive AMOK
1:25:08
+9:02
28:19
8.
+2:17
 
4.
Per Arne Arnesen
Kolbotn & Skimt OL
1:26:11
+10:05
32:03
12.
+6:01
 
5.
Uwe Dresel
SC Klecken
1:28:00
+11:54
28:13
7.
+2:11
 
6.
Henrik Nielsen
Tisvilde Hegn OK
1:30:20
+14:14
28:30
9.
+2:28
 
7.
Morten Jensen
OK Roskilde
1:32:15
+16:09
30:26
11.
+4:24
 
8.
Jesper R Mortensen
Herlufsholm OK
1:37:09
+21:03
27:49
6.
+1:47
 
9.
Kaj Skov
Skive AMOK
1:39:55
+23:49
35:54
18.
+9:52
 
10.
Werner Drese
OLV Uslar
1:41:57
+25:51
26:41
2.
+0:39
 
11.
Jørgen Jensen
Skagen OK og Motion
1:44:24
+28:18
32:13
13.
+6:11
 
12.
Torben Karlshøj
Nordvest OK
1:46:21
+30:15
29:39
10.
+3:37
 
13.
Sven Spangsberg
Odense OK
1:46:32
+30:26
34:47
17.
+8:45
 
14.
Gert Johannesen
Skive AMOK
1:47:57
+31:51
27:44
5.
+1:42
 
15.
Jan Sveen
Raumar orientering
1:54:01
+37:55
32:58
14.
+6:56
 
16.
Peter Skov Nielsen
OK Snab
1:54:21
+38:15
37:13
23.
+11:11
 
17.
Keld Østergaard
Mariager Fjord OK
1:57:34
+41:28
36:43
19.
+10:41
 
18.
Peter Krogh
OK ØST Birkerød
1:58:56
+42:50
36:48
20.
+10:46
 
19.
Chris Bagge
FIF Hillerød Orientering
2:07:09
+51:03
33:29
15.
+7:27
 
20.
Niels Filtenborg
Skive AMOK
2:10:51
+54:45
37:08
22.
+11:06
 
21.
Gunnar Gjermandsen
Horsens OK
2:11:40
+55:34
37:57
24.
+11:55
 
22.
Morten Lassen
Faaborg OK
2:12:43
+56:37
39:14
25.
+13:12
 
23.
Roar Sætaberget
Lunderseter IL
2:14:21
+58:15
44:43
30.
+18:41
 
24.
Frode Mogensen
St. Binderup OK
2:16:03
+59:57
34:41
16.
+8:39
 
25.
Steen Baunehøj
OK Roskilde
2:16:25
+60:19
41:39
28.
+15:37
 
26.
Jørn Blom
Mariager Fjord OK
2:19:29
+63:23
46:07
32.
+20:05
 
27.
Per Christensen
Haslev OK
2:21:26
+65:20
40:22
26.
+14:20
 
28.
Helge Søgaard
Rold Skov OK
2:27:56
+71:50
43:51
29.
+17:49
 
29.
Michael Hansen
OK S.G.
2:34:04
+77:58
45:29
31.
+19:27
 
30.
Jørgen Thomsen
Ballerup OK
2:40:31
+84:25
40:42
27.
+14:40
 
31.
Knud Hansen
Skive AMOK
2:57:36
+101:30
51:48
34.
+25:46
 
32.
Ole Axelsen
Svendborg OK
3:07:56
+111:50
47:42
33.
+21:40
 
33.
Horst Buhmann
TSV Malente von 1900 e.V.
3:11:31
+115:25
1:02:33
39.
+36:31
 
34.
John Abrahamsen
Stavanger Orienteringsklubb
3:13:00
+116:54
57:00
36.
+30:58
 
35.
Wolfgang Matziol
SC Klecken
3:44:04
+147:58
59:19
38.
+33:17
 
36.
Svend Tantholdt
OK ØST Birkerød
3:48:57
+152:51
1:26:48
40.
+60:46
 
Andreas Mevius
Lübecker Turnerschaft
Fejlklip
58:17
37.
+32:15
 
Bernhard Finke
OLV Uslar
Fejlklip
Fejlklip
 
Bjarne Krogh
Nordvest OK
Fejlklip
36:53
21.
+10:51
 
Stephan Schliebener
OLV Uslar
Fejlklip
26:54
3.
+0:52
 
Stig Andersen
Herlufsholm OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Viggo Poulsen
Skive AMOK
Udgået
54:55
35.
+28:53
 
Christian Sternitzke
TSV Neustadt a. Rbge. von 1862
Diskv.
Diskv.
 
Karl Johan Clemmensen
St. Binderup OK
Ej startet
Ej startet
 
Ole Bernth Jensen
Nordvest OK
Ej startet
Ej startet
 
Reinhard Schröder
TSV Malente von 1900 e.V.
Ej startet
Fejlklip
 
H60A
(52 / 52)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Ken Ragnarsson
OK KOMPASSEN
1:54:08
40:12
1.
 
2.
Keld Gade
Viborg OK
1:54:30
+0:22
41:07
3.
+0:55
 
3.
Peter Sørensen
PI-København
2:02:51
+8:43
42:27
8.
+2:15
 
4.
Aksel Andersen
OK Roskilde
2:05:47
+11:39
42:19
6.
+2:07
 
5.
Per Storm Hansen
Svendborg OK
2:07:22
+13:14
40:14
2.
+0:02
 
6.
Arnfinn Pedersen
Gjø-Vard o-lag
2:08:07
+13:59
42:07
4.
+1:55
 
7.
Harald Hovi
Skien OK
2:08:31
+14:23
45:58
10.
+5:46
 
8.
Dag Moe
Kristiansand OK
2:09:31
+15:23
42:23
7.
+2:11
 
9.
Varny Vestergaard
Vestjysk Orienteringsklub
2:13:43
+19:35
42:18
5.
+2:06
 
10.
Arne Moe-Jensen
Viborg OK
2:14:10
+20:02
46:27
12.
+6:15
 
11.
Egon Sloth
Aalborg P.I. o-afd.
2:14:46
+20:38
43:56
9.
+3:44
 
12.
Bjarne Christensen
Silkeborg OK
2:15:04
+20:56
46:48
13.
+6:36
 
13.
Per W. Torgersen
Oddersjaa SSK
2:18:08
+24:00
49:05
16.
+8:53
 
14.
Søren Munthe
Mariager Fjord OK
2:22:28
+28:20
48:54
15.
+8:42
 
15.
Torben Rasmussen
Odense OK
2:24:47
+30:39
50:40
18.
+10:28
 
16.
Peter Nørgaard
Ballerup OK
2:27:26
+33:18
46:08
11.
+5:56
 
17.
Sven Madsen
OK FROS
2:31:19
+37:11
51:01
19.
+10:49
 
18.
Kai Beck-Andersen
Farum OK
2:35:06
+40:58
54:13
28.
+14:01
 
19.
Jørn H. Klausen
OK-Syd
2:35:15
+41:07
54:40
29.
+14:28
 
20.
Henrik Kleffel
Søllerød OK
2:38:21
+44:13
50:12
17.
+10:00
 
21.
Niels Landsperg
Tisvilde Hegn OK
2:38:51
+44:43
47:46
14.
+7:34
 
22.
Ib Jensen
OK GORM
2:39:10
+45:02
55:26
30.
+15:14
 
23.
Torben Hansen
OK FROS
2:39:18
+45:10
51:16
21.
+11:04
 
24.
Hans Pedersen
Aalborg P.I. o-afd.
2:39:29
+45:21
51:09
20.
+10:57
 
25.
Bjarne Andersen
Svendborg OK
2:40:31
+46:23
51:45
22.
+11:33
 
26.
Gert Rebsdorf
Mariager Fjord OK
2:40:43
+46:35
52:17
24.
+12:05
 
27.
Peter Wraa
Tisvilde Hegn OK
2:41:32
+47:24
52:08
23.
+11:56
 
28.
Frede Scheye
Herlufsholm OK
2:42:45
+48:37
52:29
25.
+12:17
 
29.
Jens Christensen
Mariager Fjord OK
2:46:36
+52:28
56:49
31.
+16:37
 
30.
Stein Coward
Orienteringsklubben Sør
2:49:44
+55:36
54:08
27.
+13:56
 
31.
Finn Jørgensen
Odense OK
2:57:32
+63:24
57:55
32.
+17:43
 
32.
Thomas Østergaard
OK ØST Birkerød
2:58:04
+63:56
59:36
35.
+19:24
 
33.
John Dalsgaard Sørensen
St. Binderup OK
3:01:24
+67:16
1:08:34
38.
+28:22
 
34.
Bent Jensen
Holbæk OK
3:02:23
+68:15
1:09:14
39.
+29:02
 
35.
Henning Bak-Mikkelsen
OK Vendelboerne
3:06:18
+72:10
1:08:29
37.
+28:17
 
36.
Lars Olsen
OK Roskilde
3:09:44
+75:36
1:05:15
36.
+25:03
 
37.
Kim Topp
Randers OK
3:26:27
+92:19
1:10:30
40.
+30:18
 
38.
Sten Funder
Viking Atletik
3:41:33
+107:25
1:13:46
44.
+33:34
 
39.
Jan Bille
OK Pan Århus
3:48:09
+114:01
1:11:54
42.
+31:42
 
40.
Uwe Andersson
TSV Malente von 1900 e.V.
3:53:59
+119:51
1:16:08
45.
+35:56
 
41.
Hans Møller
Nordvest OK
4:06:02
+131:54
1:29:12
46.
+49:00
 
42.
Helmut Hilden
Rold Skov OK
4:11:25
+137:17
1:13:13
43.
+33:01
 
43.
Benny Johansen
Karup OK
5:48:28
+234:20
1:40:20
47.
+60:08
 
Bernt O. Myrvold
Sarpsborg OL
Fejlklip
Fejlklip
 
Flemming Vejen
Ballerup OK
Fejlklip
57:59
33.
+17:47
 
Gerhard Jensen
Odense OK
Fejlklip
53:32
26.
+13:20
 
Knud Henriksen
OK Pan Århus
Fejlklip
Fejlklip
 
Knud Jespersen
OK Snab
Fejlklip
58:33
34.
+18:21
 
Peter Reinholdt
Farum OK
Fejlklip
1:11:07
41.
+30:55
 
Finn Petersen
OK Roskilde
Ej startet
Ej startet
 
Hans Jochumsen
OK Esbjerg
Ej startet
Ej startet
 
Henrik Dagsberg
OK Pan Århus
Ej startet
Ej startet
 
H65A
(75 / 75)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Finn Ole Jørgensen
IK Grane Arendal Orientering
1:51:10
35:39
3.
+1:47
 
2.
Knud Fjordvald
Silkeborg OK
1:52:05
+0:55
35:16
2.
+1:24
 
3.
John Holm
OK Pan Århus
1:52:13
+1:03
36:11
4.
+2:19
 
4.
Hans Christian Strib
OK GORM
1:56:19
+5:09
38:19
10.
+4:27
 
4.
Poul Erik Buch
OK GORM
1:56:19
+5:09
37:58
9.
+4:06
 
6.
Finn Jørgensen Aaris
OK H.T.F.
2:02:56
+11:46
38:40
12.
+4:48
 
7.
Tonny Schwærter
OK Esbjerg
2:03:15
+12:05
37:26
6.
+3:34
 
8.
Niels Møller Petersen
OK FROS
2:03:43
+12:33
37:53
7.
+4:01
 
9.
Poul Bobach
Aalborg OK
2:05:05
+13:55
41:43
20.
+7:51
 
10.
Nils-Petter Wiik
Driv IL
2:07:46
+16:36
37:54
8.
+4:02
 
11.
John Tripax
OK Roskilde
2:08:11
+17:01
37:16
5.
+3:24
 
12.
Flemming D. Andersen
OK H.T.F.
2:08:19
+17:09
42:12
22.
+8:20
 
13.
Martin Wilson
Berkshire Orienteers
2:09:00
+17:50
33:52
1.
 
14.
Jørgen Münster-Swendsen
Søllerød OK
2:09:21
+18:11
39:54
16.
+6:02
 
15.
Carl Malling
Randers OK
2:10:26
+19:16
39:19
13.
+5:27
 
16.
Jens Sørensen
OK West
2:11:27
+20:17
41:38
19.
+7:46
 
17.
Niels Rabølle
Odense OK
2:12:02
+20:52
39:40
15.
+5:48
 
18.
John Knudsen
Nykøbing F. Roklub - Orientering
2:12:48
+21:38
44:07
28.
+10:15
 
19.
Frede Rasmussen
Herning Orienteringsklub
2:14:20
+23:10
39:57
17.
+6:05
 
20.
Gorm Jespersen
Aalborg P.I. o-afd.
2:14:28
+23:18
39:22
14.
+5:30
 
21.
Karsten Richardt
Køge OK
2:15:36
+24:26
44:10
29.
+10:18
 
22.
Albert Nielsen
Odense OK
2:16:36
+25:26
45:30
35.
+11:38
 
23.
Kurt Petersen
Faaborg OK
2:19:56
+28:46
46:14
38.
+12:22
 
24.
Helge Poulsen
Mariager Fjord OK
2:21:20
+30:10
41:03
18.
+7:11
 
25.
Ole Berner
Søllerød OK
2:21:33
+30:23
47:08
43.
+13:16
 
26.
Hans Aage Hvalsøe Hansen
Fyns Politis Idrætsforening
2:21:46
+30:36
48:52
45.
+15:00
 
27.
Torben Kruse
Svendborg OK
2:23:54
+32:44
43:08
23.
+9:16
 
28.
Keld Abrahamsen
Aarhus 1900 Orientering
2:24:02
+32:52
43:17
24.
+9:25
 
29.
Lars Ole Kopp
Karup OK
2:24:04
+32:54
56:10
59.
+22:18
 
30.
Ove B. Therkildsen
OK H.T.F.
2:24:31
+33:21
43:29
25.
+9:37
 
31.
Torben Isen
Herning Orienteringsklub
2:24:33
+33:23
43:55
27.
+10:03
 
32.
Flemming Sasser
Herning Orienteringsklub
2:24:34
+33:24
46:52
41.
+13:00
 
33.
Tommy Peterson
Helsingborg SOK
2:25:00
+33:50
44:11
30.
+10:19
 
34.
Svend Erik Bertelsen
OK-Syd
2:25:30
+34:20
46:36
40.
+12:44
 
35.
Kristian Toustrup
OK-Syd
2:25:52
+34:42
38:25
11.
+4:33
 
36.
Christian Gottlieb-Petersen
OK Pan Århus
2:25:59
+34:49
49:29
47.
+15:37
 
36.
Kai Ø. Laursen
Aalborg OK
2:25:59
+34:49
46:29
39.
+12:37
 
38.
Niels Erik Kofoed
OK H.T.F.
2:29:55
+38:45
50:22
49.
+16:30
 
39.
Poul A. Christensen
OK Snab
2:31:33
+40:23
44:12
31.
+10:20
 
40.
Bent Fenger Jensen
Randers OK
2:31:41
+40:31
44:34
32.
+10:42
 
41.
Niels Bobach
Aalborg OK
2:31:46
+40:36
45:03
34.
+11:11
 
42.
Eigil Skammelsen
Silkeborg OK
2:32:32
+41:22
43:45
26.
+9:53
 
43.
Leif Pedersen
Ribe OK
2:36:50
+45:40
47:27
44.
+13:35
 
44.
Svend Johansen
Svendborg OK
2:39:09
+47:59
50:04
48.
+16:12
 
45.
Kurt Pedersen
Ribe OK
2:40:41
+49:31
45:52
36.
+12:00
 
46.
Mogens Bøgh
Faaborg OK
2:40:54
+49:44
45:56
37.
+12:04
 
47.
Helmuth Hansen
Herlufsholm OK
2:41:26
+50:16
44:51
33.
+10:59
 
48.
Torben Jørgensen
Ribe OK
2:47:58
+56:48
54:59
57.
+21:07
 
49.
Henning Larsen
Horsens OK
2:49:22
+58:12
54:06
53.
+20:14
 
50.
Ulf Mogensen
Aalborg OK
2:49:51
+58:41
47:02
42.
+13:10
 
51.
Knud Vogelius
Silkeborg OK
2:49:56
+58:46
49:01
46.
+15:09
 
52.
Erik Dag Nielsen
Herning Orienteringsklub
2:51:33
+60:23
54:13
54.
+20:21
 
53.
Henning Vide Petersen
Horsens OK
2:56:37
+65:27
56:50
60.
+22:58
 
54.
Jørgen Bang
OK Esbjerg
2:56:40
+65:30
58:35
62.
+24:43
 
55.
Bent Skjoldborg
OK Vendelboerne
2:57:24
+66:14
55:18
58.
+21:26
 
56.
Gert Odgaard
OK Vendelboerne
3:02:03
+70:53
56:50
60.
+22:58
 
57.
Karsten Schultz
FIF Hillerød Orientering
3:08:25
+77:15
51:17
50.
+17:25
 
58.
Niels Jørgen Iversen
Mariager Fjord OK
3:11:20
+80:10
59:24
63.
+25:32
 
59.
Villy Møller Hansen
OK Esbjerg
3:12:02
+80:52
1:03:19
64.
+29:27
 
60.
Bo Mikkelsen
OK Djurs
3:26:43
+95:33
51:54
52.
+18:02
 
61.
Tom P. Neesgaard
FSK Orientering
3:32:41
+101:31
1:09:06
67.
+35:14
 
62.
Johannes Müssen
SuS Vehrte
6:04:57
+253:47
1:44:34
69.
+70:42
 
Erik Damgaard
Faaborg OK
Fejlklip
51:23
51.
+17:31
 
Jan Kristoffersen
Ballerup OK
Fejlklip
54:43
55.
+20:51
 
Jens M. Ibsen
Svendborg OK
Fejlklip
1:08:08
66.
+34:16
 
Keld Rasmussen
OK H.T.F.
Fejlklip
Fejlklip
 
Lasse Schnack
OK ØST Birkerød
Fejlklip
54:46
56.
+20:54
 
Niels C. Andersen
Ribe OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Niels Henrik Olesen
Vestjysk Orienteringsklub
Fejlklip
1:06:06
65.
+32:14
 
Ole Christiansen
AKIF
Fejlklip
Fejlklip
 
Ole Husen
Farum OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Peer Straarup
Horsens OK
Fejlklip
Fejlklip
 
Jimmy Hoen
Ballerup OK
Ej startet
41:54
21.
+8:02
 
Kaj Kaspersen
Herning Orienteringsklub
Ej startet
Ej startet
 
Leif Skovgaard Knudsen
Faaborg OK
Ej startet
1:09:16
68.
+35:24
 
H70A
(71 / 71)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Roy Owesson
Helsingborg SOK
1:50:54
32:56
7.
+6:05
 
2.
Mike Intgroen
KOVZ
1:53:19
+2:25
33:38
9.
+6:47
 
3.
H. V. Jensen
Odense OK
1:56:12
+5:18
32:36
5.
+5:45
 
4.
Øyvind Egeskog
Stavanger Orienteringsklubb
1:56:21
+5:27
34:28
14.
+7:37
 
5.
Ove Splittorff
Svendborg OK
1:57:44
+6:50
37:05
26.
+10:14
 
6.
Svein Glendrange
Stavanger Orienteringsklubb
1:58:57
+8:03
33:38
9.
+6:47
 
7.
Poul Nøhr
Silkeborg OK
2:00:03
+9:09
34:35
15.
+7:44
 
8.
Per Jessen-Klixbüll
OK Pan Århus
2:00:05
+9:11
34:42
16.
+7:51
 
9.
Tage Baun
Horsens OK
2:03:01
+12:07
33:40
11.
+6:49
 
10.
Roar Bjordal
Oppsal Orientering
2:03:10
+12:16
29:53
2.
+3:02
 
11.
Clive Allen
Silkeborg OK
2:04:32
+13:38
35:46
20.
+8:55
 
12.
Hans Nielsen
OK H.T.F.
2:05:25
+14:31
32:44
6.
+5:53
 
13.
Bent Sørensen
Svendborg OK
2:06:49
+15:55
36:49
25.
+9:58
 
14.
Jørgen Olesen
Odense OK
2:06:57
+16:03
33:47
13.
+6:56
 
15.
Jørgen Stamp
Odense OK
2:07:09
+16:15
33:27
8.
+6:36
 
16.
Ole Johan Vangen
Hamar orienteringsklubb
2:10:52
+19:58
35:36
19.
+8:45
 
17.
Louis A. Sørensen
OK Esbjerg
2:10:56
+20:02
43:52
45.
+17:01
 
18.
Lars Martin Gjein
Stokke IL
2:11:13
+20:19
33:45
12.
+6:54
 
19.
Henrik Hansen
OK Esbjerg
2:11:46
+20:52
36:37
23.
+9:46
 
20.
Karl Aage Hald
FSK Orientering
2:11:55
+21:01
35:20
18.
+8:29
 
21.
Jørn F. Andersen
OK H.T.F.
2:12:41
+21:47
35:48
21.
+8:57
 
22.
Jens Asserbo
Herlufsholm OK
2:12:46
+21:52
39:52
37.
+13:01
 
23.
Ole Christiansen
Farum OK
2:12:58
+22:04
37:25
28.
+10:34
 
24.
Kaj Ove Rasmussen
OK H.T.F.
2:13:16
+22:22
35:55
22.
+9:04
 
25.
Jørgen Thyssen
Horsens OK
2:16:05
+25:11
38:33
34.
+11:42
 
26.
Karl Ditlevsen
Horsens OK
2:17:51
+26:57
35:10
17.
+8:19
 
27.
Thorolf Trolsrud
Botne Skiklubb
2:20:16
+29:22
39:25
36.
+12:34
 
28.
Knud Erik Thomsen
Svendborg OK
2:20:31
+29:37
37:39
30.
+10:48
 
29.
Preben Lupnaav
Herlufsholm OK
2:20:57
+30:03
40:19
38.
+13:28
 
30.
Hermann P. Jensen
Nordvest OK
2:22:03
+31:09
37:13
27.
+10:22
 
31.
Aksel Skovlyst
Faaborg OK
2:23:29
+32:35
43:47
44.
+16:56
 
32.
Knud Lykking
OK73
2:24:42
+33:48
45:17
51.
+18:26
 
33.
Jon Matthiesen
OK-Syd
2:25:53
+34:59
40:39
39.
+13:48
 
34.
Lars Ole Larsen
Silkeborg OK
2:26:25
+35:31
42:32
42.
+15:41
 
35.
Hans Petter Jevanord
Ringsaker OK
2:26:26
+35:32
44:58
49.
+18:07
 
36.
Per Aaes Christoffersen
Ballerup OK
2:26:33
+35:39
38:49
35.
+11:58
 
37.
Niels Tulinius
OK S.G.
2:26:44
+35:50
41:44
40.
+14:53
 
38.
Per F. Henriksen
OK H.T.F.
2:26:46
+35:52
38:21
33.
+11:30
 
39.
Jørn Simonsen
Ballerup OK
2:27:46
+36:52
50:00
61.
+23:09
 
40.
Kaare Vindfeld
OK S.G.
2:31:40
+40:46
36:38
24.
+9:47
 
41.
Per Lind Jensen
Aarhus 1900 Orientering
2:34:31
+43:37
45:29
52.
+18:38
 
42.
Henning Olesen
Nordvest OK
2:34:49
+43:55
43:07
43.
+16:16
 
43.
Palle Møller Nielsen
Odense OK
2:35:24
+44:30
44:29
47.
+17:38
 
44.
Palle Kyed
Viborg OK
2:39:00
+48:06
52:17
62.
+25:26
 
45.
Frede Jacobsen
OK-Syd
2:39:27
+48:33
47:04
56.
+20:13
 
46.
Peter Sølling
OK FROS
2:42:41
+51:47
55:02
64.
+28:11
 
47.
Ole Rasmussen
Køge OK
2:45:11
+54:17
38:05
31.
+11:14
 
48.
Olav Christoffersen
Faaborg OK
2:45:18
+54:24
44:53
48.
+18:02
 
49.
Bjørn W. Ludvigsen
IF Sturla
2:45:21
+54:27
30:51
3.
+4:00
 
50.
Dirk Zwikker
Argus
2:46:47
+55:53
46:45
55.
+19:54
 
51.
Mogens Jørgensen
Søllerød OK
2:47:20
+56:26
46:25
54.
+19:34
 
52.
Finn Olsen
OK Roskilde
3:02:39
+71:45
49:47
60.
+22:56
 
53.
Erik Bach Sørensen
Kildeholm OK
3:03:04
+72:10
53:15
63.
+26:24
 
54.
Leif Kajberg
OK73
3:19:58
+89:04
49:17
57.
+22:26
 
55.
Svend Erik Jensen
OK Skærmen Værløse
3:23:24
+92:30
49:41
58.
+22:50
 
56.
Harald Brekke
Hamar orienteringsklubb
3:34:25
+103:31
59:01
66.
+32:10
 
57.
Svend Aage Sørensen
Horsens OK
4:13:13
+142:19
1:00:07
67.
+33:16
 
58.
Finn Hove
OK-Syd
4:46:04
+175:10
1:16:32
68.
+49:41
 
59.
Poul R. Breiy
Ballerup OK
5:51:45
+240:51
1:40:39
69.
+73:48
 
Gunner Aaskov
Odense OK
Fejlklip
37:31
29.
+10:40
 
Harvy Ilsøe
Horsens OK
Fejlklip
49:46
59.
+22:55
 
Ingar Finstad
Orienteringsklubben Moss
Fejlklip
55:58
65.
+29:07
 
Jakob Kløverød
Porsgrunn Orienteringslag
Fejlklip
42:20
41.
+15:29
 
Max Hansen
OK Djurs
Fejlklip
31:56
4.
+5:05
 
Mogens E. Thomsen
OK-Syd
Fejlklip
38:06
32.
+11:15
 
Mogens Hansen
OK Skærmen Værløse
Fejlklip
Fejlklip
 
Mogens Jensen
Holbæk OK
Fejlklip
45:12
50.
+18:21
 
Ole Bøggild
OK Roskilde
Fejlklip
45:46
53.
+18:55
 
Vagn Hansen
OK H.T.F.
Fejlklip
44:14
46.
+17:23
 
Poul Henning Pedersen
OK Vendelboerne
Ej startet
26:51
1.
 
Poul Larsen
OK Esbjerg
Ej startet
Ej startet
 
H75A
(23 / 23)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Jack Skrydstrup
Kolding OK
1:36:34
31:09
2.
+1:21
 
2.
Ole F. Thomsen
OK Vendelboerne
1:43:59
+7:25
29:48
1.
 
3.
Olav Odgaard
Odense OK
1:45:23
+8:49
31:52
4.
+2:04
 
4.
Elling Frøvoll
IF Sturla
1:49:43
+13:09
31:59
5.
+2:11
 
5.
Bendt Frandsen
Farum OK
1:50:22
+13:48
31:24
3.
+1:36
 
6.
Henning Løwenstein
FIF Hillerød Orientering
1:51:24
+14:50
33:10
6.
+3:22
 
7.
Hans Larsen
Faaborg OK
1:51:30
+14:56
34:04
7.
+4:16
 
8.
Asger Kristensen
Herning Orienteringsklub
1:58:21
+21:47
40:38
11.
+10:50
 
9.
Tage Frydendal
Holbæk OK
1:59:10
+22:36
39:48
10.
+10:00
 
10.
Niels Lyhne
Herlufsholm OK
2:02:48
+26:14
45:28
13.
+15:40
 
11.
Eric Gautier
Søllerød OK
2:08:20
+31:46
36:38
9.
+6:50
 
12.
Karsten Hinge
OK Pan Århus
2:22:53
+46:19
49:15
15.
+19:27
 
13.
Herluf Jensen
Svendborg OK
2:23:41
+47:07
52:26
17.
+22:38
 
14.
Bent Schou
Fyns Politis Idrætsforening
2:39:33
+62:59
59:15
20.
+29:27
 
15.
Sune Frederiksen
Hvalsø OK
2:42:30
+65:56
46:28
14.
+16:40
 
16.
Finn Hultengren
Ballerup OK
2:44:30
+67:56
50:06
16.
+20:18
 
17.
Ole Jensen
Rold Skov OK
2:52:18
+75:44
42:41
12.
+12:53
 
18.
Gert Pedersen
OK Roskilde
2:53:50
+77:16
57:21
19.
+27:33
 
19.
Finn Grynderup
Horsens OK
2:57:46
+81:12
56:49
18.
+27:01
 
Allan Sunnergren
Helsingborg SOK
Fejlklip
Fejlklip
 
Holger Mikkelsen
Odense OK
Fejlklip
36:32
8.
+6:44
 
Arne Pedersen
Mariager Fjord OK
Ej startet
Ej startet
 
Helge Halvorsen
Larvik Orienteringsklubb
Ej startet
Ej startet
 
H80A
(13 / 13)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Holger Karlsmose
Farum OK
1:47:13
35:46
3.
+3:33
 
2.
Keld B. Nielsen
OK H.T.F.
1:55:57
+8:44
37:00
5.
+4:47
 
3.
Sveinung Fristad
Askvoll og Holmedal IL
1:58:24
+11:11
32:13
1.
 
4.
Horst Mevius
Lübecker Turnerschaft
2:03:29
+16:16
35:56
4.
+3:43
 
5.
Svend Fladberg
Køge OK
2:08:37
+21:24
35:37
2.
+3:24
 
6.
Erling Hansen
Køge OK
2:09:07
+21:54
40:49
6.
+8:36
 
7.
Gunnar Tamberg
Ballerup OK
2:15:48
+28:35
45:53
9.
+13:40
 
8.
Peter Arildsen
OK Vendelboerne
2:16:56
+29:43
41:32
7.
+9:19
 
9.
Henning Jørgensen
Nordvest OK
2:30:32
+43:19
42:10
8.
+9:57
 
10.
Terje Sommerstad
Konnerud IL
2:37:47
+50:34
1:01:04
12.
+28:51
 
11.
Jakob Ravn
Horsens OK
2:38:03
+50:50
51:37
10.
+19:24
 
12.
Einar Larsen
IF Sturla
2:48:31
+61:18
53:29
11.
+21:16
 
Svend Brøns Petersen
OK Vendelboerne
Fejlklip
Fejlklip
 
H85A
(2 / 2)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Kurt Dose
Køge OK
1:34:16
29:35
1.
 
Magne Bekkelund
Røyken orienteringslag
Ej startet
Ej startet
 
Åben1
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
Julian Hollingbery
Farum OK
Delt. ej
1:08:22
3.
+4:29
 
Jørn Riis
OK Pan Århus
Delt. ej
1:21:36
4.
+17:43
 
Mads Møller Skaag
OK Pan Århus
Delt. ej
Fejlklip
 
Rasmus Nygaard
OK Snab
Delt. ej
Fejlklip
 
Sune Dupont
Aarhus 1900 Orientering
Delt. ej
1:03:58
2.
+0:05
 
Viktor Gammeljord
OK Snab
Delt. ej
1:03:53
1.
 
Åben2
(11 / 11)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Peter Gammeljord
OK Snab
1:05:44
1:05:44
7.
+20:34
 
Emma Klingenberg
Faaborg OK
Delt. ej
45:10
1.
 
Henning Hedemann
Faaborg OK
Delt. ej
1:06:22
8.
+21:12
 
Ivan Vogelius
Silkeborg OK
Delt. ej
59:31
5.
+14:21
 
Jacob Bang
OK GORM
Delt. ej
1:15:57
11.
+30:47
 
Jens Christian Gammeljord
OK Snab
Delt. ej
52:35
3.
+7:25
 
Lars Nissen
OK Esbjerg
Delt. ej
1:11:35
10.
+26:25
 
Lars Thorslund
OK ØST Birkerød
Delt. ej
50:19
2.
+5:09
 
Mikael Lüthje
Mariager Fjord OK
Delt. ej
1:04:08
6.
+18:58
 
Per Filskov
Odense OK
Delt. ej
54:25
4.
+9:15
 
Simon Bisgaard Olsen
OK Vendelboerne
Delt. ej
1:06:40
9.
+21:30
 
Åben3
(9 / 9)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Irene Gammeljord
OK Snab
42:35
42:35
2.
+5:57
 
Anders Juhl Thomsen
OK Roskilde
Delt. ej
47:13
4.
+10:35
 
Claes Ø. Larsen
Odense OK
Delt. ej
49:38
6.
+13:00
 
Jesper Parlo
OK Sorø
Delt. ej
1:04:16
9.
+27:38
 
Johanne Gydesen
OK Melfar
Delt. ej
43:36
3.
+6:58
 
Søren Elkjær
Viborg OK
Delt. ej
36:38
1.
 
Tina Rymer Rasmussen
Delt. ej
54:44
7.
+18:06
 
Tine Juul Gade
Viborg OK
Delt. ej
48:01
5.
+11:23
 
Tobias Bengtsen
OK GORM
Delt. ej
1:01:56
8.
+25:18
 
Åben4
(10 / 10)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
Bent Børsting
Herlufsholm OK
Delt. ej
48:16
9.
+22:40
 
Birger Jønsson
OK-Syd
Delt. ej
47:14
8.
+21:38
 
Claus Faber
Silkeborg OK
Delt. ej
31:12
4.
+5:36
 
Erik Thomsen
OK Snab
Delt. ej
49:27
10.
+23:51
 
Geir Husdal
Viking Atletik
Delt. ej
40:19
6.
+14:43
 
Jens Hansen
Tisvilde Hegn OK
Delt. ej
28:47
3.
+3:11
 
Jørn Thomsen
Kolding OK
Delt. ej
32:21
5.
+6:45
 
Randi Jensen
Aarhus 1900 Orientering
Delt. ej
45:19
7.
+19:43
 
Rikke Ramløv
OK Pan Århus
Delt. ej
27:56
2.
+2:20
 
Rikke Stamp
OK ØST Birkerød
Delt. ej
25:36
1.
 
Åben5
(3 / 3)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
Annett Lassen
OK GORM
Delt. ej
1:14:37
3.
+28:55
 
Mette Ringive
OK GORM
Delt. ej
46:21
2.
+0:39
 
Peter Kleist
Karup OK
Delt. ej
45:42
1.
 
Åben6
(5 / 5)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
Aja Brodal
OK Melfar
Delt. ej
40:53
4.
+12:05
 
Anja Hedemann
Silkeborg OK
Delt. ej
36:54
3.
+8:06
 
Claudia Weber Nissen
OK Esbjerg
Delt. ej
44:56
5.
+16:08
 
Knut Husdal
Delt. ej
28:48
1.
 
Steffen D. Hansen
OK ØST Birkerød
Delt. ej
35:07
2.
+6:19
 
Åben7
(6 / 6)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Ellen Roungkvist Uhlemann
Kolding OK
31:36
31:36
4.
+6:09
 
Brian Hauge
OK Melfar
Delt. ej
25:27
1.
 
Hjalte Laurits Frederiksen
Silkeborg OK
Delt. ej
Udgået
 
Liv
Svendborg OK
Delt. ej
50:07
5.
+24:40
 
Liv Brodal
OK Melfar
Delt. ej
25:36
2.
+0:09
 
Mariannne Kleist
Karup OK
Delt. ej
27:24
3.
+1:57
 
Åben8
(8 / 8)
Totaltid
Efter
Etape
Resultater
 
1.
Allan Hessel
OK H.T.F.
11:38
11:38
1.
 
Aksen Kirkelund
Stavanger Orienteringsklubb
Delt. ej
18:34
6.
+6:56
 
David Lüthje
Mariager Fjord OK
Delt. ej
Ej startet
 
Ellen Hollingbery
Farum OK
Delt. ej
15:00
3.
+3:22
 
Johannes Nørgaard Peulicke
Faaborg OK
Delt. ej
15:59
4.
+4:21
 
Karoline
OK Melfar
Delt. ej
17:57
5.
+6:19
 
Mikkel Voldsted Smedeggard
Ribe OK
Delt. ej
20:42
7.
+9:04
 
Rebekka Hollingbery
Farum OK
Delt. ej
14:43
2.
+3:05

Oprettet af MeOS 3.3.579: 26-03-2016 14:05:54